legowiska dla psów

Forum: agresywny york

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• agresywny york
    dodał: ~Ania, 18-05-2011, 19:14
    Mój york ma 7 miesięcy (pies) i od pewnego czasu gdy kogokolwiek zobaczy szczeka, warczy, nie pozwala wejść do ogrodu. Gdy po parunastu minutach przyzwyczai się do osoby w ogrodzie to znowu nie pozwala jej wyjść też zaczyna warczyć.... już nie wiem co robić bo jeżeli wchodzą małe dzieci do ogrodu to on warczy i skacze po nich i moim zdaniem chce ich ugryź... tak samo jest gdy usłyszy dzwonek do drzwi biegnie, szczeka jakby chciał normalnie zagryź tą osobę za drzwiami. Normalnie taki mały piesek a ludzie się go boją...co mi radzicie? dlaczego zrobił się taki agresywny? :(
  • yorki
    dodał: ~hyhyhh, 18-06-2011, 16:05
    Ja mam ten sam prblem. Tyle ze ja wiem skąd u manka tyle agresji. MA 9 miesiecy . ale jak był mały strasznie bał sie ludzi i psów. Jak tylko ktos lub cos do niego podzedł to uciekał albo piszczał. Z czasem zaczął piszczec jakby go ktos ze skory obrywał ;/ Jak tylko sasiadka do mnie podeszła a on był obok mnie to sie chował za mna izaczynał strasznie głowsno piszczec. Potem p[rzeobraziło sie to w szczekanie. A sama wiem jak głosno yorki moga szczekać. Obecnie jesli ktos obcy chce go pogłaskac on vbroni ie głosem i w najgorszymprzypadku ugryzieniem. Do psów juz sie przyzwyczaił dlatego sie z nimi bawi i tego problemu nie mam. Niestety jak ktos nieznajomy przyjdzie do domu natychmiasty musze go vhwycic i zaczac uciszac :( Bo inaczej biegnie do drzwi szczeka i czasem gryzie jak ktos probuje go pogłaskac:(
  • agresywny york
    dodał: ~Wera, 18-06-2011, 21:15
    Moim zdaniem to wina wychowania tego pieska. Od małego szczeniaczka powinno mu się zabraniać obszczekiwania osób. Powinien zawsze dostać mała reprymendę gazetą jeżeli zacznie tylko takie coś robić i po paru tygodniach powinno być już po kłopocie. Moje Yorki od małego wychowane są tak i bez problemu może do domu wejść każda osoba, nawet nielubiany prze zemnie listonosz. :)
  • Moj agresywny York:(((Prosz,e o pomoc!!
    dodał: ~lidia, 10-08-2011, 00:13
    Witam serdecznie.Mamy Yoreczka który ma rok.Dlugo jak był mały nie wychodził z domu bo chorował.Był z nami przez cały czas.Gdy miał pare miesięcy zaczał z nami spacerować.Był w miarę przyjacielski do ludzi i piesków.Nagle coś się stało(?) i nie wiemy dlaczego każdy spacer z nim to udręka!!Znają go już wszyscy u nas !!Pies dostaję (przepraszam za słowo)szalu na widok innych psów!Mam chorego synka niepełnosprawnego i jest to straszny dla mnie i mojej rodziny kłopot-takie zachowania Yorka!Wychodząc z synkiem na wózku i Yorkiem który dostaje takiego ,,amoku,,już na widok innego psa -po prostu sobie nie daje rady!Mama przejmuje wózek z synkiem ja uciekam na rękach w popłochu z yorkiem.Efekt jest taki ,ze jestem ogłuszona potwornym szczekaniem a co najgorsze cala podrapana!!....Potrafi również szczekac-ujadać zapamiętale, na przechodzące na spacerze osoby,wielokrotnie próbował ugryść kogokolwiek tak po prostu będąc na smyczy.Nie wyobrażam sobie sytuacji gdyby zbliżył się ktoś do nas ,gdy stajemy żeby porozmawiać -jeśli by wyciągnął rękę.Nasz York pogryzł by każda osobę!W domu czuje ,ze nie wolno mu do nas tak się zachować.Wiem to.Ale co będzie gdy zacznie być do nas agresywny??...Jestem zrozpaczona -bo każdy spacer tak jak pisałam udręka,uciekanie z nim na rekach,chowam się już za auta jak widzę psa..Proszę o pomoc!Zastanawiam się na ile York się boi psów i tak reaguje a na ile jest jak samiec Alfa?Kochamy go bardzo ale strach i tak wyjątkowo niekomfortowa sytuacja zaczyna nas przerażac..Pozdrawiam serdecznie Lidia ,,Pani Bigusia,,
  • york
    dodał: ~Ania, 23-07-2012, 20:36
    mam dwa yorki (psy) jeden starszy jest dla ludzi jak pzyjaciel ale ten drugi 7 miesięczny jest agresywny i niewiem co mam z tym zrobić ... pomóżcie
  • agresywny york
    dodał: ~Misza, 24-07-2012, 17:28
    Yorki tak samo jak ludzie mają swoje charakterki. Jeden będzie potulny jak baranek a drugi zamknięty w sobie trzeci może zachowywać się jak by miał ADHD - musisz w takim przypadku pokazać mu kto rządzi w domu i przy każdym incydencie jaki zauważysz natychmiast go skarcić - to po jakimś czasie mu przejdzie i zrozumie ze tak nie wolno. Pozostawienie go bez nadzoru doprowadzi do tego że Twój pies nie będzie się słuchał nikogo.
  • york
    dodał: ~Jula z puszczy, 04-01-2013, 21:56
    Mam to suamo. mój york, ciągle gryzie ludzi. dziś gdy przyszedł do mnie chłopak, on go pogłaskał, a pies go ugryzł w tważ. jest to starszne. jest strasznie agresywny. co robić?? TO CHYBA U TYCH PSÓW NORMALNE. ale siara, ugryzł go. ;

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
l c g m x m 0 l
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć