legowiska dla psów

Forum: kiedy otwieraja sie oczy

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• kiedy otwieraja sie oczy
    dodał: ~Iwona, 27-09-2010, 13:03
    Gracja mam pytanie do Cb napewno znasz na nie odpowiedz;)) kiedy otwieraja sie oczka u Yorka? zapomnialam spytac weta nie bede dzwonic o taka pierdołe a na necie pisza rozne rzeczy pzdr:)
  • kiedy otwieraja sie oczka
    dodał: ~Iwona, 27-09-2010, 14:54
    Gracja mam pytanie kiedy otwieraja sie oczka:) pewnie wiesz;) bo na necie pisza rozne rzeczy a zapomnialam spytac weta pzdr

• dodał: ~Iwona, 27-09-2010, 14:55
    sorki ale myslalam ze nie udalo mi sie wczesniej napisac ;)) heh

• dodał: ~Gracja, 27-09-2010, 15:29
    oczka powinny zacząć otwierać się ok. 10-12dnia życia szczeniaczka.Po całkowitym otworzeniu oczu przemywaj je przegotowaną letnią wodą aby ropa nie zbierała się. jeżeli upłynie więcej czasu niż15 dni a szczeniak nie będzie miał nawet szparki na jednym oku, to idź do weta. Nie otwieraj oczu sama na siłę!
    Pozdrawiam:)

• dodał: ~Iwona, 28-09-2010, 17:39
    kolejny problem piesek nie robi kupy piszczy ciagle wet kazala masowac brzuch i podax herbatke koperkowa ale to nic nie daje a herbaty nnie chce pic jak mozna mu pomoc?

• dodał: ~Gracja, 28-09-2010, 20:24
    Nadal masuj mu brzuszek. Może ma kolkę. Weź strzykawkę i zaparz mu taką rumiankową herbatkę jak dla nie niemowląt, i daj mu na siłę małą strzykawką. Niewiele, nie więcej niż 5milim.jak to wypije to za jakieś 5 minut zacznij masować mu cały brzuszek wilgotną letnią ściereczką koło pupki, tak jak to robi sunia jak szczeniaczki są malusie. . Jak nie pomoże to udaj się do weta. A ile ma twój maluszek. może suczka przyniosła coś do legowiska i maluszek to zjadł. Otwiera już oczka???

• dodał: ~Iwona, 28-09-2010, 20:42
    Dzieki Gracja zaraz zaparze mu herbatke. a jak mu podam strzykawka na sile to nie zachlysnie sie?? dzisiaj juz 14 dzien:) i oczka nadal ma zamkniete razcej nie ma mozliwosci by przyniosla cos do legowiska odezwij sie do mnie na gg bedzie latwiej:) 8207968

• dodał: ~Gracja, 28-09-2010, 21:51
    Już napisałam Ci na gg
  • ciąża i poród
    dodał: ~ja, 07-10-2010, 17:47
    Przeczytałam te wasze beznadziejne posty i zastanawiam się:
    Po co bierzecie się za rozmnażanie psów, skoro nie macie o tym zielonego pojęcia?
    Chodziecie do jakichś weterynarzy zacofanych tłumoków, co chrzanią wam głupoty.
    Moje dwie suki-yoreczki w tym roku urodziły każda po 7 szczeniąt. Jakoś żadna nie miała cesarki, ani tężyczki i o dziwo wszystkie szczeniaki przeżyły. Obydwa porody odbyły się bez żadnych komplikacji, sama je odbierałam, a weterynarz zobaczył i zbadał suki kilka godzin po porodzie.
    Na koniec dodam jeszcze, że przez pierwsze dwa tygodnie po porodzie to przy suce należy warować zarówno w dzień jak i w nocy, żeby właśnie nie poprzygniatała szceniąt, zwłaszcze gdy jest liczny miot. Dopiero kiedy szczenięta podwoją, a najlepiej potroją wagę urodzeniową można sukę na trochę już zostawiać samą ze szczeniakami.
    Tak więc hodowla moi drodzy to nie zabawa tylko niezły zapiernicz: nieprzespane noce, ciągłe sprzątanie po sikających i kupkających szczeniakach, wcale nie mały wydatek na weterynarzy i ciągłe pogębianie wiedzy, więc niech się nie biorą za hodowlę psów ludzie bezmyślni i ograniczeni, bo jedyne co potrafią zrobić to naprodukować chorych psów z poważnymi wadami zagrażającymi życiu.
  • ...
    dodał: ~Iwona, 12-10-2010, 09:30
    ehh po pierwsze: nie wypowiadaj sie na moj temat bo g.... wiesz jakie mam o tym pojęcie:) zacofanym tłumokiem moze ty jesteś ... jak moglaś samam odebrac pord suki ktora miala tak liczny miot? ciekawe co bys zrobila jakby nagle wyszly jakies komplikacje??
    Na koniec dodam ze wiem jak nalezy opiekowac sie suka i szczeniakami i wiem z czym wiazalo sie dopuszczenie suki a to ze mialam kilka pytan do hodowcow badz ludzi ktorzy maja/mieli szczenna suke to chyba moja sprawa:)
    A tak w ogole to skoro juz tu piszesz i takie glupoty to sie przedstaw...
  • pchly
    dodał: ~paulina, 14-10-2010, 15:42
    pomocy moj york ma pchly i dlugi włos co mam robi ?

• dodał: ~Gracja, 14-10-2010, 19:03
    kup u weterynarza preparat na pchły. Popsikaj psa odczekaj dni., wykąp dokładnie psa. przed daniem preparatu nie kąp psa przynajmniej 2dni wcześniej.

• dodał: ~gabriela, 27-10-2010, 17:31
    najlepieej zapytac weterynarza, ktory wykonywal cesarke

• dodał: ~izekil, 28-12-2010, 21:54
    witam moja suczka miala 27 grudnia br. cesarke, ma wspaniałe 4 szczeniaki ktorymi troskliwie sie opiekuje. Ale niepokoi mnie jej wysoka temeratura, ktora dostała juz na drugi dzien po cesarce a mianowicie 39,5'C oraz straszne dyszenie jak rowniez szybki oddech. czy to jest normalne po cesarskim cieciu ???

• dodał: ~gracja, 28-12-2010, 22:23
    To jest niepokojące bo duszenie może być oznaką tężyczki. Temperatura u suczek po porodzie może być większa, ale to duże dyszenie jest bardzo niepokojące. Jeszcze dzisiaj proszę skontaktować się z wetem.

« Poprzednia    Strona 3 z 5    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
5 t v n 6 z d 9
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć