legowiska dla psów

Forum: ciąża u suczki

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• ciąża u suczki
    dodał: ~yoko, 04-03-2010, 13:32
    Witam. Moja dwuletnia suczka spodziewa się szczeniąt. Jest karmiona wyłącznie suchą karmą Royal, uwielbia jabłka i marchew(surowe). Czy należy jej dietę wzbogacić o coś więcej ze względu na ciążę? Oraz czym ją karmić w okresie karmienia szczeniąt i tuz po?
    Dziękuje z góry za odpowiedzi.

• dodał: ~....., 04-03-2010, 15:24
    Od 4tygodnia ciąży powinna pani zmienić jej karmę na Royal dla szczeniąt aż do czasu przestania karmienia szczeniąt przez sunie powinna pani podawać jej tę karmę.

• dodał: ~66Kaqa, 04-03-2010, 21:12
    Dobra rada kropeczko :)

• dodał: ~yoko, 06-03-2010, 16:04
    dziękuję za podpowiedź, ale czy sama karma wystarczy, czy może wprowadzić dodatkowo coś jeszcze?

• dodał: ~....., 06-03-2010, 16:18
    such karma w zupełności wystarczy i proponuje dawać suni gotowane owoce i warzywa a nie surowe.
    Można pójść do weterynarza i zapytać się czy można podawać witaminy już oddzielni np.wapń.
    ale wydaje mi się że takiej konieczności nie potrzeba jeżeli sunia będzie jadła karmę dla szczeniąt Royal Canin Pappy. I dobrze jest dawać zamiast sztucznych witamin biały ser z makaronem raz w tygodniu (makaron gotowany bez soli i żadnych innych przypraw).
    Pozdrawiam
  • wapń
    dodał: ~milky, 16-03-2010, 16:34
    wapń jest bardzo ważnym pierwiastkiem dlatego radzę wczesniej z weter ustalić ilość podawanego wapna aby sunia nie dostała tężyczki poporodowej jest to choroba związana z utratą wapna ,suczka wtedy dyszy sapie ,moja dostawała tydzien przed spodziewanym oszczenieniem 2cm wapna w płynie calcium dla dzieci ,i teraz również bierze 2cm ale 2razy na dobe jak do dzis jest ok karma oczywiśćie Royal.C.starter pozdrawiam
  • Czy moja suczka jest w ciąży ?
    dodał: ~Kocham zwierzęta, ;), 21-05-2011, 19:15
    Moja suczka ma 12 miesięcy pełny rok. I ostatnio jej piersi są wiele większe i ona jest taka jakby grubsza. Czasami uciekała na 1 h z domu może uciekła do jakiegoś psa! Czy ona jest w ciąży ?

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
c c m m s y
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć