legowiska dla psów

Forum: Czy mogę dopuśćić moją yoreczke

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Czy mogę dopuśćić moją yoreczke
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 14:12
    Dzień dobry.Mój york(suczka) ma 16 miesięcy, a cieczkę dostanie w październiku. To będzie jej druga cieczka. Czy można ją dopuścić?
    Bardzo proszę o szybką odpowiedź

• dodał: ~lll, 17-09-2011, 15:41
    Nie suni jeszcze ni kryj, niech ukończy 18 mieięcy i jak tak bardzo ci zależy na pokryciu to dopiero przy 2cieczce.!
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 16:24
    Mój yorek jest z rodowodem. No to będzie jej druga. Lekarz z weterynarii powiedział, że już mogę.
    dodał: ~Gaga, 17-09-2011, 16:31
    Oczywiście że już możesz ale czy jest sens ? Jest jeszcze bardzo młoda. Poza tym pamiętaj, że po porodzie może się wybarwić na bardzo jasny kolor. Mam nadzieję ze wiesz o tym :)
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 20:15
    A dlaczego może się wybarwić na jasny kolor?
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 20:18
    Moja sunia waży 3,2kg.
  • wybarwianie się yorka po ciąży
    dodał: ~Gaga, 17-09-2011, 20:44
    yorki bardzo często tracą pigmentację włosa parę tygodni po urodzeniu szczeniąt. Szczególnie bywa to u suk, które mają podczas porodu właściwą szatę (stalowo- złotą). Przy ciemniejszych yorkach można to nawet zaliczyć jaką naturalną koloryzację gdyż po ciąży uzyskują one normalne wybarwienie.
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 20:50
    Jednak pokryje ją przy 3 cieczce. A witaminy jej nic nie dadzą?
  • wybarwianie się yorka po ciąży
    dodał: ~Gaga, 17-09-2011, 20:52
    Witaminy są pomocne jednak nie zawsze dają pożądany skutek
    dodał: ~xyz, 17-09-2011, 20:56
    A czy to prawda,że trzeba raz w życiu dopuścić.Bo inaczej będzie miała nowotwory?
    dodał: ~xyz, 18-09-2011, 14:41
    Bardzo proszę o szynką odpowiedź.Dziękuje
  • Czy mogę dopuśćić mojego yorka
    dodał: ~Gaga, 18-09-2011, 15:00
    Wskazane jest aby sunia raz miała małe. Jednak lepiej to zrobić jak fizycznie będzie już faktycznie dorosła.
    dodał: ~xyz, 18-09-2011, 15:16
    To znaczy po 18 miesiącach?A jakie szampony używacie dla swoich yorków.

• dodał: ~kk, 19-09-2011, 09:20
    Absurd, mit już dawno obalony, dopuszczanie jeden raz suczki nie ma żadnego sensu i powoduje więcej szkody w gospodarce hormonalnej suczki niż pożytku. Ryzyko zachorowania suczki na nowotwór jest takie samo niezależnie od tego czy miała szczeniaki, czy nie. To samo się tyczy ropomacicza i nowotworów sutków. a inna sprawa, że suk niehodowlanych nie można kryć, ktoś nie czytał nowelizacji ustawy

• dodał: ~lll, 19-09-2011, 17:57
    Tak mit o tym że suczkę musi mieć raz w szyciu szczeniaczki to kompletna bzdura. A suczka z rodowodem aby mogła mieć szczeniaczki z rodowodem musi mieć uprawnienia hodowlane i musi miesi mieć ukończone dokładnie 18miesięcy. A podczas ciąży i szczenienia mogą zajść gorsze powikłania niż jak nie pokryjesz suni.

Strona 1 z 2    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
m w 9 d 2 4 s 6
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć