legowiska dla psów

Forum: Dawkowanie kamy!

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Dawkowanie kamy!
    dodał: ~Anita, 24-11-2010, 23:50
    Mam pytanie od dwóch dni mam w domku 7 tygodniowego yorka kupiłam mu karmę Royal dla yorków szczeniaczków.Niestety karmę kupiłam a wagę w zoologicznym sklepie.Nie pomyślałam bo mogłam mu kupić paczkowaną na której było by dawkowanie.Proszę o radę jak dawkować taką karmę gdyż nie chciała bym pieska przekarmić.Ludzie od których wzięłam pieska powiedzieli że tak dwie łyżeczki od herbaty na dzień.Czy to dobre dawkowanie?I jeszcze jedno pytanie mam nadzieję że mam dobre informacje czy taki piesek powinien mieć rozłożoną tą karmę na pięć posiłków?Czy po prostu wsypać mu określoną ilość na cały dzień do miseczki?

• dodał: ~Yorczkowiczka :) , 25-11-2010, 04:42
    Hej, witaj dwie łyżeczki karmy to stanowczo za mało. Twój piesek ma ok 2 miesęicy czyli powinnien dostawać ok 50 g karmy Royal na dzień. Można to rozłożyć na 3 posiłki. Bo zje jaden a potem może być głodny. Szczerze mówiąc nie zawsze warto sugerować się opakowaniem bo jeden piesek ma większe zapotrzebowanie od drugiego. Zależy to od wielkości pieska. Jeśli chodzi o Royala to nalezy zwróciić uwagę na skład ponieważ nie zawiera ona miesa. Karme najlepsza powinnaś wybrać po składzie powinna zawierać dużo mięska. Oczywiście raz czy dwa razy w tygodniu możesz podać pieskowi ryż z kurczakiem i marchewką. Fajnie by było jakbyś napisała coś o wadze rodziców wtedy można by było powiedzieć jakimi porcjami można karmić psiaczka. Pamiętaj ze szczeniakowi potrzebne jest wapno. Jeśli byś chciała to mogę udzielić więcej porad. Pozdrawiam

• dodał: ~Anita, 25-11-2010, 08:31
    Oczywiście proszę o więcej rad, gdyż jak mówię pieska dopiero nabyłam.Co do wagi rodziców powiem szczerze nie dopytałam gdyż to są moi znajomi i widziałam suczkę to wydaje mi się że ma ok 2.5kg-2.8kg.Co do ojca to nie widziałam go ale jest mniejszy od suczki.Ale z tym nie ma problemu będę się z nimi widziała w niedzielę to dopytam i wtedy Ci napiszę.A co do pieska wzięłam najmniejszego z miotu więc chyba wdał się do tatusia.Piesek jest ruchliwy i rozbrykany tylko wiesz, mam mały problem piszczy i w dzień i w nocy widzę po nim że nie z tęsknoty tylko że chce się wdrapać na łóżko na którym śpimy.Nigdy go na nie nie wkładałam gdyż nie chciałam aby się nauczył na nim spać jedynie tylko jak siedziałam wzięłam go na kolana.Jak mam poradzić z tym ,,wymuszanym,, płaczem mojego psiaczka?Bardzo Ci dziękuję za pomoc:)I proszę o jeszcze.
  • odp
    dodał: ~Yorczkowiczka :), 26-11-2010, 22:33
    Hej :) Aby piesek nie tesknil aż tak bardzo za mamą to należy zanieść jakiś kocyk do suczki, aby przeszedł jej zapachem . A potem na legowisku położyć, powinno poskutkować. Jeśli to nic nie da to spróbujemy czegoś innego. Jeśli rodzice waża mniej wiecej tyle ile podałas to dzienna porcja karmy powinna wynieść 55g.
    Pieskowi nie należy podawać:
    - wątróbki -powoduje hiperwitaminoze
    - przypraw -niszczą wech i żołądek
    - winogron - są trujace
    - rodzynek - są trujące
    - czekolady - jest trująca
    - kiełbas,wędlin itp zawieraja przyprawy i ulepszcze
    - kości drobiowych - są ostre i mogą przebić żołądek
    - wieprzowiny - przechodzi proces gnilny w organiźmie psa
    - warzyw strączkowych - powodują wzdecia i bóle
    - słodzika
    - słodyczy
    - mleka - powoduje biegunke
    Polceam karme Orijen oraz taste of the wild. Zawierają bardzo dużo mięsa. Ich skład dostępny jest w internecie. Pamiętaj tez o kwarantannie.
    Co do wdrapywania pieska na łóżko, musisz być konsekwentna, nie bierz go na ręce kiedy sama siedzisz na łóżku bo potem będzie sam też tam siedzieć. Musisz mu pokazać że podłoga też jest atrakcyjna baw się z nim na podłodze, niech ma swoje zabawki na ziemi. Psom trzeba pomóc zrozumieć same się niczego nie domyślą.

• dodał: ~Anita, 26-11-2010, 23:26
    Dziękuję ci za porady.Dobrze z kimś porozmawiać tym bardziej że dla swojego maluszka chciała bym tego co najlepsze:)A co do wagi pieska byłam dziś u weterynarza. Został zważony i waży 600gram:) Dostałam też wagę do karmy odmierzam mu 50 gram i dzielę na 5 części.Dzisiaj też dostał pierwszy raz troszkę białego serka(chudego) smakował mu ale jak posmakował serka to z karmą było gorzej,stoi w miseczce. Serek będę mu dawać co tydzień żeby wzmocnić mu kosteczki.Jeśli nie masz nic przeciwko spytam cię jeszcze o to czy wiesz ile może ważyć mój psiaczek gdy będzie dorosły?Pozdrawiam

• dodał: ~Anita, 26-11-2010, 23:29
    Aha kocyk ma przesiąknięty suczkom o tym akurat wiedziałam.Już coraz mniej piszczy:)Tylko zaczyna mi wszystko gryźć może masz i radę na to będę Ci wdzięczna.

• dodał: ~yoreczek, 27-11-2010, 19:06
    Mam pytanie,Czy ludzie z hodowli polecali Ci biały serek i podawali pieskowi royal canina.Tak było z moim pieskiem i wiem, że to prawie o niczym nie światczy, ale jeśli tak to może są braćmi?
    Co do karmy to polecam acane, ale te wyżej podane są też bardzo dobre.

• dodał: ~Anita, 27-11-2010, 20:26
    Ja nie mam pieska z hodowli tylko od znajomych.A karmę dostawał taką od początku więc mu nie zmieniałam.Natomiast serek poleciła mi weterynarz.A mogę zapytać skąd pochodzisz?Ja jestem z Sieradza.pozdrawiam
  • Do Anitki :)
    dodał: ~Yorczkowiczka :), 27-11-2010, 21:08
    Hej, Moja droga w sklepie zoologicznym zakupisz spray przeciw obgryzaniu, jest on bezpieczny dla zwierzat. Jesli przylapiesz psiaka na tej czynnoćsci, krzyknij stanowczo : FE, NIE i glosno klasnij. Nie bij psiaka bo to nic nie zmieni.
  • Do Anitki :)
    dodał: ~Yorczkowiczka :), 27-11-2010, 21:31
    Hej, Moja droga w sklepie zoologicznym zakupisz spray przeciw obgryzaniu, jest on bezpieczny dla zwierzat. Jesli przylapiesz psiaka na tej czynnoćsci, krzyknij stanowczo : FE, NIE i glosno klasnij. Nie bij psiaka bo to nic nie zmieni.

• dodał: ~Anita, 27-11-2010, 22:45
    Ok dziękuję dobrze wiedzieć.Wiesz jak krzyknęłam na małego to gryzł jeszcze więcej jak by się rozzłościł,właśnie FE.Boję się żeby od krzyku nie zrobił się agresywny w stosunku do dzieci.Już wpadłam na pomysł żeby odwracać jego uwagę zabawkami ale to działa tylko na krótko.Najbardziej co mnie przeraża to gryzienie dzieci po nóżkach.Czy ten spray można też pryskać na ubrania pytam o rajstopki czy skarpetki?A co do bicia nawet nie przyszło mi to do głowy.

• dodał: ~Yorczkowiczka :), 28-11-2010, 16:39
    Cięzko mi powiedzieć. Znam inna metode jak jest niegrzeczny bez slowa zamnknąc go na 2 min gdzies a potem wypuscic, dopiero jak sie uspokoi jest to monotonne ale dosc skuteczne. Polecam ksiązke : Ja albo mój pies, czyli jaki miec idealnego psa. Ksiazka swietna, dzieki niej wiele sie nauczylam, i poddalam mojego yorka tresurze. Polecam.

• dodał: ~Anita, 28-11-2010, 21:07
    Hej bardzo dziękuję.Na pewno skorzystam.A Jeszcze mam pytanie czy orientujesz się ile kosztuje ten spray przeciw obgryzaniu?

• dodał: ~Yorczkowiczka :), 29-11-2010, 08:41
    W moim miescie ok 20 zł.

• dodał: ~Anita, 29-11-2010, 08:49
    Dzięki i miłego dnia:)

Strona 1 z 2    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
2 t 9 2 z u g
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć