legowiska dla psów

Forum: Dieta

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Dieta
    dodał: ~Jolka09, 22-04-2010, 19:00
    Mam Yorka od roku.Staje sie coraz bardziej wybredny jesli chodzi o jego diete.Chetniej zjada posilki przygotowywane przeze mnie niz sucha karme. Jesli chodzi o jego zachowanie - na spacerze szczeka na wszystkich przechodzacych, na wszystko co sie rusza. Czy to normalne zachowanie? Znajomi, ktorzy tez maja Yorki twierdza, ze tak.

• dodał: ~....., 22-04-2010, 19:33
    Yorki to dosyć uparte pieski. Są bardzo aktywne. Ale że piesek dobrze zachowywała się na spacerze należy go dobrze wychowywać od samego początku. jeżeli pozwalała mu pani szczekać na innych kiedy był jeszcze młodym szczeniaczkiem i nic pani z tym nie robiła to piesek uznał to że jest to prawidłowe i nikomu to nie przeszkadza.Podam pani co w punktach jak powinna pani nauczyć psa:
    1. Najlepiej jest zabierać ulubione smakołyki pieska ze sobą na spacer.
    2. Jeżeli piesek zacznie szczekać powinna go pani uspokoić(pogłaska wziąć rękę i powiedzieć nie wolno!!!stanowczym głosem)Po uspokojeniu puścić go i trzymać na smyczy najlepiej przy nodze. Kiedy piesek nie będzie szczekał należy go pochwalić i dać nagrodę.
    Miała podobny problem lecz jakoś się z tym uporałam. Najlepiej jest w czasie takiego szkolenia wychodzić z pieskiem częściej na krótsze spacery (ok 15min) Oczywiście czym piesek będzie lepiej reagowała na szkoleni należy przedłużać spacery.A co do jedzenia to powinna pani na początku mieszać jedno z drugim później podawać raz czy dwa razy w tygodniu jedzenie gotowane a w resztę dni karmę.Piesek jak zgłodnieje to zje:)Możę też pani może karmę w wodzie.

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
1 p q
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć