legowiska dla psów

Forum: długie czy krótkie włosy yorka?

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• długie czy krótkie włosy yorka?
    dodał: ~Monia, 24-06-2010, 19:07
    Chciałabym sobie kupić yorka :) i mam takie pytanko: czy są yorki krótkowłose ? Długowłose mi się nie podobają ... Czy yorki z krótkimi włosami na zdjęciach są cały czas takiej długości czy po prostu rosną i trzeba z nimi chodzić do fryzjera i ścinać ???
  • długie czy krótkie włosy yorka?
    dodał: ~Monia, 24-06-2010, 19:21
    Jeżeli trzeba ścinać mu włosy to co jaki czas ? Bo nie wiem jak szybko odrastają ?? Tak raz w miesiącu wystarczy ścinać żeby wyglądał cały czas jak krótkowłosy ?
  • Krótkowłose yorki... to kompletna BZDURA
    dodał: ~miśka:) , 24-06-2010, 21:33
    nie wiem skąd słyszałaś taką bzdurę o krótkowłosych yorka. Yorki są tylko i wyłączne długowłose!!!! Jeżeli chcesz aby twój maluszek miała krótki włos musisz z nim chodzić do fryzjera. Pierwsze strzyżenie możesz zrobić około6 miesiąca można i wcześniej ale szczeniaczek będzie bardzo się bał. i może to źle kojarzyć. Mogłaś to od kogoś usłyszeć ale Yorki są tylko długowłose. I jeszcze Potocznie mówi się YORK, ale pełna nazwa to Yorkshire terrier
  • yorki
    dodał: ~fajniuutka, 15-07-2010, 14:43
    ja mam yorka..i nie ma takiego jorka jak krótkowłosy, yorki nie są podzielone na żadne grupy yorki słynną z tego że mają długie włosy.yorki to jedyne psy na świecie które mają włosy dlatego też nie uczulają.dla yorka włosy można ścinać u fryzjera dla psów.I pamiętajcie nie ma podzieleń na grupy to tylko od was zależy jakiej wasz yorczek będzie miał długość włosów. jeśli będziecie mieć jakiś problem z tej rasy psami pisać.specjalizuje się tym.pozdrawiam

• dodał: ~Gracja, 15-07-2010, 21:41
    Droga fajniuutka, ja tylko chciałam sprostować twoją wypowiedź że yorkishire terriery mają tylko włos który nie uczula. takimi psami który mają taki sam włos tylko innego koloru są : maltańczyki, biewer yorkshire terrier a la pom pon( Biewer ),pudel miniaturowy i toi. Wydaje mi się że sznaucery nie uczulają ale nie jestem pewna.
  • do gracji i fajniutkiej
    dodał: ~k, 20-07-2010, 16:22
    obie Panie powinny sprawdzić co uczula nas ludzi, bo jest to nie tylko sierść :) Często widzę ogłoszenia zachęcające do kupna szczeniąt, gdzie czytam takie "rewelacje".

Jeśli ktoś jest uczulony, to trzeba zrozumieć, że alergeny znajdują się nie tylko w sierści (u yorka włosy, więc brak), ale również w ślinie, odchodach i na skórze. Tak więc nie ma psów dla alergików.

Do autorki - yorkshire to rasa, u której włosy rosną przez całe życie psa i jeśli chcesz mieć psa z krótką sierścią (niedopuszczalne jeśli chciałabyś psiaka wystawiać, jeśli nie - jak najbardziej ok, to musisz go systematycznie strzyc. Włosy odrastają dość szybko 2-3 miesiące i teoretycznie Twój pies przestanie Ci sie juz podobać :)

pozdrawiam.
  • gds
    dodał: ~asdf, 15-08-2010, 21:11
    Do fryzjera trzeba chodzic
  • włosy
    dodał: ~trzydziecha, 21-08-2010, 10:51
    Cześć Mam piękną sunie KOKO. Ma cztery miesiące i mam pytanie. Kiedy mogę obciąć jej pierwszy raz włosy?
  • wzrost
    dodał: ~kicia, 23-08-2010, 14:39
    mam pytanie york miniaturka urośnie duży czy mały

• dodał: ~niunka, 24-08-2010, 00:08
    nie ma takiej rasy ja yorkshire terrier miniaturka!!!!!!
    Rasa ta nie dzieli się na żadne pod rasy. Sprzedawcy pieszą że mają do sprzedania yorki miniaturki ale to nie prawda bo nie ma czegoś takiego jak york miniaturka, co najwyżej szczeniaczki mogą być po małych rodzicach,bądź szczenię urodzi się mniejsze niż jego rodzeństwo. we wzorcu rasy jest jasno napisane że są to małe psy których waga nie powinna przekraczać 3,20kg i ich wysokość do 25cm. Więc są to naprawdę małe i kochane pieski.

• dodał: ~justi1510, 10-10-2010, 23:08
    kupilam 2 yorkshire terrier z tego samego miotu z czego suczka jest mniejsza o 5cm i 0,5 kg lzejsza (a slyszalam ze suczki maja byc wieksze)moze ktos mi to wytlumaczy?

• dodał: ~Gracja, 11-10-2010, 15:48
    nie zawsze, w miocie mogą być mniejsze i większe szczeniaczki, mniejsze są zazwyczaj słabsze. Ale jeżeli kupiłaś rodzeństwo, suczkę i pieska z tego samego miotu ni możesz ich razem dopuścić . To chyba oczywiste:)

• dodał: ~justi1510, 13-10-2010, 20:30
    nie ma obaw piesek mieszka z moimi rodzicami w polsce a suczka w niemczech:)nasuwa sie nastepne pytanie -od jakiej wagi i wysokosci pies moze brac udzial w wystawie(ma rodowod)

• dodał: ~Gracja, 14-10-2010, 12:43
    Piesek aby mógł uczestniczyć w wystawach nie może mieć więcej niż 25cm i ważyć więcej niż 3,1kg. A suczki aby mogły mieć małe nie mogą być chyba mniejsze niż 1,8kg.Ale w wystawach mogą brać udziały o ile nie jest zaznaczone że są nie wystawowe.
  • Yorkshire terrier
    dodał: ~pbz, 09-04-2012, 14:32
    Jeżeli nie chcesz yorka z długim włosem to kup sobie kundla, który nawet nie przypomina yorka.(nie rośnie mu prawidłowo włos)
    Nie ma yorków krótko włosych. Są tylko yorki z długą jedwabistą szatą.
    Aby miał krótki włos trzeba z nim chodzić co miesiąc do fryzjera.
    Pomyśl nad kupnem innego psa, który ma krótki włos.
    Powodzenia!
    pbz

Strona 1 z 2    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
b g r 9 q k 1 9
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć