legowiska dla psów

Forum: Ile kosztuje i czy można kupic lub wyrobic samemu Rodowód pieska???

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Ile kosztuje i czy można kupic lub wyrobic samemu Rodowód pieska???
    dodał: ~Iza, 22-07-2010, 20:22
    Hej!Kupiłam niedawno yoreczka babka powiedziała mi ze nie stac jej by wszystkim pieską robic rodowod.Dała mi papiery matki ojca babek itd wszystko jest skserowane sa nr tel do hodowli od pieska dziadkow babek itd.Nie wiem czy to prawda bo kazdy moze sobie wejsc na internet i posciagac jakies wzory rodowodów i mi wetknac.Dodac chce jeszcze ze nie mieszkam w polsce i nie wiem gdzie mam to załatwiac:(Prosze pomózcie
  • do Iza
    dodał: ~Paulaaaa, 15-08-2010, 21:06
    Kobiet cie najprawdopodobniej oszukala. Wyrobienie rodowodu troche kosztuje i nie musiala ich wyrabiac ale powinna ci dac metryczke na podstawie ktorej sama mozesz wyrobic psu rodowod.
  • Do Izy
    dodał: ~Ja, 26-09-2010, 23:15
    Nie stać na wyrabianie rodowodu to największa bujda jaką wcikają laikom... Pewnie masz kundelka podobnego do Yorka i nie wiadmo co z niego wyrośnie. Co Ci z nru hodowli i jakiś kserówek, pewnie nawet nie poświadczonych za zgodność. Prawdziwy hodowca ma dla każdego pieska metryczkę i wtedy masa kserówek nie jest potrzebna - metryczka to jak akt urodzenia a rodowód jak dowód osobisty.
  • ile kosztuje szczeniak yurk
    dodał: ~:)Beata:), 03-08-2012, 13:45
    chciała bym kupić yorka szczeniaka za darmo czy morze ktoś ma takiego yorka co się urodzi się z darmo
  • jeszcze raz ile kosztuje szczeniaka yorka
    dodał: ~Beata, 03-08-2012, 13:56
    chciałabym kupić szczeniaka yorka za darmo morze ktoś ma sukę kura oszczeni się w następnym roku dajcie znać tel:726105810
  • Gosia0o
    dodał: ~Gosia0o, 10-08-2012, 18:40
    to znaczy ze nigdzie nie wyrobie mojej suczce rodowodu wygląda jak prawdziwy york i jest nim proszę jak coś o jakie kolwiek informacje na tej stronie np. wystawy dla
  • od razu kundel
    dodał: ~ana, 15-08-2012, 07:07
    SNOBY ZASRANE! panieneczko, york bez rodowodu to juz kundel? otoż sama mam jedna z rodowodem drugą bez, wyglądają IDENTYCZNIE, co więcej kolezanka kupila z hodowli z rodowodem i pies wyglada jak pokraka ma bardzo bardzo krotkie lapy jest bardzo dlugi i ma szczurzą mortkę i oczy po bokach czaszki... ZDZIWIONA? smiac mi sie chce z takich snobkow jak ty.
  • Do ANA
    dodał: ~Marta, 16-08-2012, 20:16
    Droga Ano, dlaczego się denerwujesz? Niestety pies rasowy = rodowodowy, pies który nie ma metryki czy rodowodu jest jedynie kundlem, psem w typie danej rasy. Jego pochodzenie i zgodność z wzorcem danej rasy nie są nigdzie potwierdzone. Chodzi konkretnie o to, że kupując psa bez metryki jego pochodzenie nie jest wiadome i nie do konca mozna przewidziec co z niego wyrosnie nawet jeżeli oboje rodziców to 'Yorki' - w przeszłości mogły być domieszki innej rasy a z genami roznie bywa ;-)
    Trzeba powiedziec ta okrutna prawde - tylko pies z rodowodem to Yorkshire Terrier - reszta to psy w typie danej rasy.
    Dodatkowo kupując psa z Hodowli zrzeszonej w związku kynologicznym mamy duże prawdopodobienstwo, ze szczeniaki są prawidłowo zsocjalizowane, wychowane, nie mają wad a hodowla nie jest nastawiona jedynie na zysk. Nie wiesz chyba jak traktują zwierzęta w pseudohodowlach - suki kryte przy kazdej cieczce, szczenieta nie szczepione, nie odrobaczone, karmione najtanszą karmą, trzymane w klatkach.. Koszmar
    Polecam przeczytać posta dziewczyny, która kupiła pieska z pseudohodowli.
    http://szafiarenka.pl/57/4769806/problem-z-yorkiem-uspiony.html
  • Związek ynologiczny
    dodał: ~wł.Yorka, 21-08-2012, 17:05
    Też tak uważałam jak pani że piesek zakupiony z rodowodem Związku kynologicznego bedzie prawdziwym Jorusiem.I z zewnątrz tak jest ale i tu po badaniu lek wet.piesek ma przodo zgryz tlne łapki wypadają z panewek arytmia serduszka.Piesek kupiony z hodowli RESTARD przez pierwszy tydzień bał się wyciąganych do niego dłoni.pani prowadzącatą hodowlę na swojej stronie potrafila umieścić zdjęcipochowania zklasą swojej suni.wydaje mi się że związek kynologiczny dbając o wygląd pieska z zewnątrz nie bierze pod uwagę że w ten sposób ma pieski słabe z wieloma wadami ukrytymi
  • psy bez rodowodu
    dodał: ~gosia, 06-11-2012, 15:12
    po co mi rodowód dla ludzi dla kasy dla szpanu ,,, beznadzieja ,,,, dwa lta temu mojego pieska ratlereczka bez rodowodu , ugryzła zmija piesek miał robiona transfuzje dostawał kroplówki , zył tylko dla nas bo nas kochał , bardzo kochał nas a my jego mial osiem lat , zaden psiak niebył tak bliski jak on pilnował i syna tropił ludzi był przy mnie gdy płakałam umial mnie pocieszyć ,,,, jednak - ,brakło leku antytoksyny a w szpitalu dla ludzi mi odmówiono pomocy którą jak sie okazało mój piesek powinien dostac a ja miałm oddac lek na drógi dzień,,, patrzałam jak umiera ....powiedzcie sami sobie czy myślałby ktoś z was o rodowodzie gdyby psiaka naprawde kochał,,, jest takie coś jak beinteresowna psia miłość, ja miałam okazje tego doświadczyć i zapamientać chwile spędzone z moim przyjacielem i dłógoletnim członkiem mojej rodziny ,
  • Marta
    dodał: ~Marta, 06-11-2012, 21:38
    Do Gosia: dlatego, że kocham psy kupuję psy z rodowodem. Bo wtedy mam pewność, że są po dobrych rodzicach i z dobrej hodowli (mogę sama to ocenić) a nie kupione gdzieś z rąk do rąk czy w bramie na targu.. Jak suka ma szczeniaki dwa razy w roku i jest bardzo osłabiona bo zachodzi w jedną ciąże po drugiej to ja psa nie kupie. I tyle w temacie. Moje dwie dziewczyny mają rodowód i to nie znaczy, że ich nie kocham. I wiedzą tylko Ci co sami pytają, to nie jest dla szpanu. Może urodzisz dziecko i nie wyrabisz mu żadnych dokumentów? To jest to samo!

• dodał: ~Kajix, 11-11-2012, 00:17
    U ludzi tez tak jest....??? Dziwne maja dowody...itp a potem
    Zdziwienie jak po latach ktos innym jest ojcem. Ludzi tak samo powinno sie wg ciebie rozmnazac ?? Tzn ze dziadkowie z dwoch stron sie dogadali " macie dobre geny ojoj ojoj poekne linia wasz syn pokryje nasza corke " wezcie sie zastanowcie.
    Wszystko zalezy od wygladu i zdrowia przodkow / jeszcze testy IQ powinni robic ludziom przed tym. Zamiast siedziec tutaj moze lepiej sie zgrac i pomoc tym kundlom w schroniskach. Jakby tak patrzec to yorki z rodowodem to kundlem bo to hybryda innych ras i niby psy wywodza sie od wilkow.... Logika logika. Mam dwa psy jeden z rodowodem a drugi bez, spodobaly mi sie zostaly przebadane i sa. Ludzie tez choruja, taka jest natura. Sa i tacy co maja psa z rodowodem i kryja i tak psami ladniejszymi bez papierow. Takie zycie. Zrobcie calej rodzinnie testy dna i tam sie bawcie w krzyzowanie. Rodowody i to wszystko zostalo wymyslone dla zysku. (Kasy)
  • yorki bez rodowodu
    dodał: ~Donna, 11-11-2012, 13:39
    Dobrze że już tego problemu nie ma :) weszła nowa ustawa i już nie wolno rozmnażać psów bez rodowodu dla zysku. Wiec teraz jak kupisz psa bez rodowodu to przestępstwo - ja się podpisuję pod tyk obiema rękami.

• dodał: ~ZUM, 14-11-2012, 12:46
    TUMANY!! NIKT TU NIE JEST SNOBEM!!! CHODZI O TO ZEBY NIE WSPIERAC PSEUDOHODOWLI I NIE KUPYWAC NA RYNKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• dodał: ~ann, 14-11-2012, 12:48
    to prawda york mojej kolezanki jest bardzo strachliwy, a tez jest bez rodowodu, mysle ze cos jest nie tak

Strona 1 z 2    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
2 r e j w p
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć