legowiska dla psów

Forum: ile taki york kosztuje?

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• ile taki york kosztuje?
    dodał: ~myszka, 16-02-2010, 21:37
    ile moglby kosztowac taki mału szczeniak??
  • cena
    dodał: ~....., 16-02-2010, 21:52
    Jeżeli chciała by pani kupić Yorka z rodowodem to wtedy cena szczeniąt waha się pomiędzy 1500zł z nawet 3500tysiąca zł.
    A jeżeli bez rod rodowodu to pomiędzy 600-1200zł.
    I zazwyczaj sunie są droższe bez rodowody od 750zł do 1200zł.
    A z rodowodem to od 2000zł do 3500tysięcy.
  • Koszt
    dodał: ~66Kaqa, 16-02-2010, 22:03
    Ja tam słyszałam że yorki z rodowodem mogą kosztować 1.000, 1.200zł-sunia a pies 750,950zł ale mogą tez drożej. Oczywiście musisz się też liczyć z obowiązkami yorki to bardzo delikatne pieski i potrzebują powiedzmy sobie szczerze więcej opieki niż inne psy....
    a więdz radze się zastanowić nad kupnem yorka..;))
    Pozdrawiam
  • :(
    dodał: ~....., 18-02-2010, 16:45
    oczywiście można kupić yorka z rodowodem już za 1000zł. ale zazwyczaj te yorki mają jakieś drobne wady.
    Ostatnio widziałam yorka z rodowodem który kosztowała550zł. ale miał poważną wadę zgryzu.
    Więc za 1000 zł raczej nie kupi się yorka z rodowodem bez jakiejś wady (np.bardzo słaby włos), ale bez niego można kupić ślicznego szczeniaczka
  • yy...Jakie bzduuryO.o
    dodał: ~66Kaqa, 18-02-2010, 18:54
    yyyy....Moja koleżanka ma yorka za 1.000 i nie mają żadnych wad wygrał # I lokata z oceną doskonałą ( medal złoty )wniosek na Championa Polski-CWC-7x
    Co za bzdury tym że mogą mieć że tańsze yorki mogę mieć wadę !!!
    Yorka za 2.000 tez może mieć jakąś wadę i nikt nie da na to gwarancji
  • nie to nie bzdura...to fakt
    dodał: ~....., 18-02-2010, 19:09
    Tak oczywiście że nikt nie daje nam pewności że Szczeniaczek za np.2000zł nie będzie miał wad genetycznych . Ale z własnego doświadczania wiem że rodowodowe szczenięta są w cenie zazwyczaj od
    1500zł do nawet 3500tysiąca zł.
  • Jaki fakt..?!
    dodał: ~66Kaqa, 18-02-2010, 22:24
    ....Tak bardzo ciekawe... naprawdę nie interesuje mnie to. Już napisałam że za 1.000 też mogą być z rodowodem i podałam przykład jak by mojej koleżanki nie był z rodowodem to chyba by nie wygrał Championa Polski-CWC-7x ?! Dziewczyna pyta się ile kosztuje york no to napisałeś/łaś swoją cenę a ja swoją i tyle. Na tym zakończmy.
  • Rozejm??:)
    dodał: ~....., 19-02-2010, 10:22
    ja się nie chce kłócić, bo to forum nie jest po to aby się kłócić tylko pomagać innym.
    Więc proponuje rozejm.
    Ja wiem że york Z rodowodem Z dobrym pochodzeniem mogą kosztować Tyle ile napisałam, a ty masz inne zdani na ten temat.
    Pozdrawiam Cię.
  • Cena yorka
    dodał: ~Martyna, 19-02-2010, 11:11
    Ja kiedy chciałam kupić Yorka sunie z rodowodem jakieś 3-4 miesięcy temu i właśnie nigdzie nie mogłam znaleźć suni york poniżej 2000 tysięcy złoty. Więc ja zgadzam się za koleżanką/kolegą Że raczej żadko zdaża się york z rodowodem za 1000zł.
    Pozdrawiam.

• dodał: ~66Kaqa, 19-02-2010, 12:07
    No to moja koleżanka miała szczęście...i coraz częściej zdarzają się yorki z rodowodem w przyzwoitej cenie przynajmniej w moim wypadku i to że u was tak jest to nie znaczy że u innych także...
  • yorki bez rodowodu-tanie
    dodał: ~Elam 11053, 20-02-2010, 13:52
    Pragnę dorzucić swoje przysłowiowe trzy grosze to tej dyskusji.Miałam pięknego yoreczka bez rodowodu. Na ogólnopolskim zlocie zajął I miejsce w kateg. szczeniąt do 1 roku. Był naprawdę piękny. Ale wkrótce okazało się,,ze miał wadę genetyczną nerek
    i mimo ogromnych wysiłków lekarzy piesek zmarł w cierpieniach.Ta choroba rozwinęła się w ciągu 2 miesięcy i nie było ratunku. Tak więc dobre pochodzenie pieska zwiększa szanse na to,że będzie zdrowy /bez wad ukrytych/.Dobry materiał genetyczny jest bardzo ważny. Oczywiście nie oznacza to, że wadliwego pieska kocha się mniej, ale jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy i cierpi ze swoim psem, to może lepiej sobie tego zaoszczędzić.Pozdrawiam gorąco wszystkich miłośników yorków tych zdrowych i tych innych.

• dodał: ~66Kaqa, 20-02-2010, 15:13
    ooo..:( współczuję
  • yorki-drogie i tanie
    dodał: ~Oli, 29-03-2010, 11:56
    Wada genetyczna nerek, na innym forum ktoś opisuje, że jego york miał wadę genetyczną odbytu i też nie przeżył. Co to za wady jakieś nowe? Z tego co wiem to ta rasa obciążona jest takimi wadami genetycznymi: wypadające rzepki kolanowe, zapaść tchawiczna i coraz częściej zdarzają się wady serca, zwłaszcza u tych skarłowaciałych, maleńkich yorków. Dlatego w tym kierunku należałoby badać yorki przed rozmnożeniem i używać do hodowli tylko zdrowe, nie obciążone psy i suki. Żadne dobre pochodzenie nie zagwaranuje zdrowia psa. W mojej bliskiej rodzinie zakupiono rodowodową yoreczkę za 2500zł z zapadniętą tchawicą w kilku miejscach. Suczka bardzo szybko się udusiła.
    Ja osobiście bardziej wolałabym yorka gorszego eksterierowo, ale zdrowego. Wiem ile pieniędzy wydała moja rodzina na ratowanie śmiertelnie chej yoreczki i tak nie udało się jej uratować.

• dodał: ~....., 01-04-2010, 23:38
    Wiadomo że nikt nie zagwarantuje nam że szczeniaczek będzie zdrowy. Ale Chore nerki też mogą być przyczyną wady genetycznej, ponieważ ta choroba nie bierze się z powietrza. Widocznie jeden z rodziców lub przodków szczeniaka mógł mieć tę chorobę. Np. jego rodzice byli okazami zdrowia zajmowali pierwsze lokaty itp. ale może jakiś ze starszych przodków np. babcia, dziadek mieli jakieś problemy z nerkami.
    Wada genetyczna może być też odbytu bo jakiś z jego przodków miał podobny problem. Wady genetyczne to wady które są przekazywane z pokolenia na pokolenie, u niektórych piesków niczym się to nie objawia i nic nie widać ale jest to w jego genach i jego dzieci odziedziczą tę chorobę którą może widać. Nawet jeżeli kupisz Yorka za 3000zł to nikt nie da ci pewności że twój yorka nie moa jakiejś nawet najdrobniejszej wady. Oczywiście jeżeli zrobi się takiemu pieskowi wszystkie badanie to w tedy będziesz miała pewność że piesek jest zdrowy.
  • hugino
    dodał: ~HUGINOOOOOOOOOO, 14-08-2010, 17:48
    co robic gdy york ma pierwsze ataki duszenia sie z powodu tchawicy ,jakie kroki najlepiej podjac? POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Strona 1 z 3    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
7 m 2 f 8 d o
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć