legowiska dla psów

Forum: Imie dla Yorka(suczki)

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Imie dla Yorka(suczki)
    dodał: ~mala1924, 24-08-2010, 15:15
    Witam
    mam pytanie jakie imie pasuje do yorka(suczki) zamierzam kupic yorka i juz zastanawiam sie nad imeiniem prosze o propozycje:) a i macie malutkie dzieci (ok 14 m-cy) czy te pieski sa raczej przyjazne w stosunku do dzieci czy gryza dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

• dodał: ~Gracja, 24-08-2010, 18:07
    Moja sunia ma na imię Gracja:)
    A bardzo ładne i pasujące imiona to:
    Nesty,Raksy(roksi), Dejzi, Gabi, Lusi, Diana, Dżina.
    A co do dzieci to yorki lubią dzieci ale szczeniaczek będzie podchodził do dziecka, a małe dziecko wiadomo może uderzyć bądź przycisnąć pieska a zwierze może delikatnie w takim wypadku ugryźć malucha:)

• dodał: ~mala1924, 26-08-2010, 20:26
    Dziękuje Gracjo za podpowiedzi spodobalo mi sie imie Nesty Roksi i Gracja :)wiadomo jak to maluchy trzeba uważać ale moim zdaniem wychowywanie dziecka z pieskiem jest super i dla malucha i dla pieska sama mialam psiaka ktory nie dal podejsc ciotkom nawet jak spalam w wozku:)zawsze marzylam o yorku i maz chce spelnic to marzenie Gracjo mozesz mi jeszcze powiedziec jak to jest z yorkami w zimie czy Ty Gracji zakladasz jakies ubranko na spacery w mrozne dni czy te pieski marzna szybko??? i czy lepiej zaopatrzyc sie w smycz zwykla czy z szelkami??? mysle takze zeby kupic suni poslanko ogladalam rozne takie jak buda otwarte albo z wikliny??? Jesli ktos ma ochote podpowiedziec imie lub odp na moj pytania bardzo prosze niewiele wiem o tych pieskach czytam fora str internetowe i publikacje ale wciaz mam pelno pytan:) chce jak najleplepiej przygotowac sie na przyjecie szczeniaczka pozdrawiam

• dodał: ~Gracja, 26-08-2010, 23:25
    tak, dziecko wychowywane razem z pieskim to wspaniały pomysł. Yorki Uwielbiają dzieci a maluszek będzie się okropnie cieszył. Sam w prawdzie nie mam dzieci, ale moja koleżanka ma 2 letnią córeczkę,i kiedy przyjdą do nas mała w prost przepada za moją sunią. Cały czas głaszcze ją i chciała by nosić ją na rękach:)zdarza się małe czasem pociągnąć za włosy sunie ale Gracelka to ideał a nie pies, nie wiadomo co by dziecko z nią robił to nawet nie ucieka, anie razu się nie zdarzyło żeby sunia warknęła albo ugryzła dziewczynkę:):) Wiele zależy także od wychowania york:)
    A teraz postaram odpowiedzieć Ci się na pytania:):
    1) yorki to pieski które nie mają podszerstka więc nie mają zbyt dużej ochrony przed zimnem,dlatego powinno się ubierać te pieski. moją sunię ubiera w zimę w bardzo ciepłe kurteczki(mała gracelka to okropny zmarzluch nawet jeśli na dworze jest +13C trzęsie się jak by stała na wibratorze, ale jeśli pada , bądź kropi deszczyk to na siłę trzeba ją wyciągać z domu). Yorki z zasady powinno ubierać się już kiedy na dworze temp. spada do +7C+5C.
    W mroźne dni nie wyobrażam sobie iść na spacer z gracją bez ciepłej kurteczki. Oczywiście jeżeli kupisz szczeniaczka też musisz go ubierać już kiedy zauważysz że na spacerach zaczyna trzęś się
    2)Ja osobiście polecał szelki ponieważ nie uciskają krtani pieska. Yorki mają bardzo małe szyjki i weterynarz poradził mi kupić właśnie szelki zamiast obroży
    słyszała kiedyś że yorki podczas szarpanie się na obróżce może uszkodzić sobie krtań(tchawice)a nawet udusić się podczas silnego szarpnięcia. I nie kupuj smyczy automatyczne. lepiej kup normalną smycz o dł.120cm.:)
    3) posłanko to najważniejsza rzecz dla yorka:)(chyba że chcesz żeby spał z tobą w łóżku,ale nie polecam tego z mały szczeniaczkiem którego można przycisnąć i udusić, moja sunia śpi ze mną ale ma już ponad 2 latka i wie gdzie może się bezpiecznie położyć:)) Najlepiej będzie jak kupisz mu legowisko z miękką poduszeczką bądź materacykiem. Moją sunia ma standardowe legowisko ponieważ nie lubiła budki i nie chciała w ni spać więc musiał byś przerobione)

Ps.
    Pamiętaj także o właściwej karmie dla szczeniaczka Kupując szczeniaczka od hodowcy dokładnie wypytaj się go jaką karmą był karmiony maluch dotychczas.Najlepsze karmy dla yorków to
    Royal Canin, Arion, Eukanuba.
    Moja sunie je Arion( by tylko ta karma jej smakuje)
    Jeżeli jednak zdecydujesz się na zmianę karmy najpierw skontaktuj się z weterynarzem.

• dodał: ~mala1924, 29-08-2010, 00:24
    Slyszałam Gracjo ze te pieski nie mozna szczuc i uczyc ich agresji bo moze wejsc im to w krew i potem sie nie oduczy juz psiaka takiego zachowania jak przez Ciebie byla wychowywana Gracja my mieszkamy na wsi ale czy mozna nauczyc psinke zeby zalatwiala sie w domu szczególnie w zimie (lub tylko w zimie) a w lecie pokazywala ze chce isc na zewnatrz czy to raczej nie mozliwe nauczenia psinki dwoch roznych zachowan odpowiednio do pory roku????? i co do tych ubranek zamawiasz je przez internet czy kupujesz bezposrednio w sklepie (pewno zoologicznym) jesli za posrednictwem internetu prosze podaj mi adres tych stron moze znasz sklepy najtanszych ubranek pozdrawiam

• dodał: ~Gracja, 31-08-2010, 22:27
    w zasadzie nie wolno szczuć żadnego psa, bo każdy pies malutki czy duży może w późniejszym wieku stać się agresywny nie tylko dla obcych ale także dla swego właściciela np. przy misce z jedzeniem. I w czasie zabawy staraj unikać się słów takich jak bierz, ugryź(do innych osób miśka czy zwierząt) bo piesek w późniejszym wieku będzie gryzł gości i nie będzie widział w tym nic złego. Ja też mieszka na wsi i kiedy moja gracelka była mała zapoznawałam ją z kotkiem i mówiła "kota zostaw, nie gryź!!!" I teraz są najlepszymi przyjaciółmi, mała ma 2latka i kto by nie przyszedł to za każdym razem skacze z radości biega dokoła i liże, tak się ciesz:)
    Co do załatwiana to moja mała załatwi się na ręczniczek, na dwór nie woła ale oczywiście wychodzę z nią w ciągu dnia na podwórze i tam może się wyhasać do woli, ale nigdy nie zostawiam jej samej na dworze zawsze jestem przy niej tyle że nie jest na smycz. :) Ale jest nie możliwe aby pieska nauczyć siusiać o tej porze roku na dworze a o innej na ręczniczek. musisz sama zdecydować czego byś chciała nauczyć pieska czy wołanie na dwór czy załatwianie się na ręczniczek. Ja polecam na ręczniczek ponieważ zdążają się wyjazdy na kilka godzin gdzie nie możesz zabrać pieska ze sobą i wtedy piesek nie musi długo wstrzymywać tylko idzie na swoje miejsce, a kiedy jest to możliwe ty wychodzisz z pieskim.
    Ja osobiście jeszcze nie kupowałam ubranek przez internet. kupiłam Gracelce ubranko w sklepie zoologicznym, ale polecam także ubranka z firmy york desing. www.ubrankadlapsow.com

• dodał: ~Gracja, 31-08-2010, 22:28
    malo1924 masz już jakiegoś yorka bądź na razie hodowle na oku??????

• dodał: ~mala1924, 01-09-2010, 10:22
    Hodowli nie mam jeszcze zadnej nie jestem pewna czy jest jakas w mojej okolicy bo jak narazie nic nie znalazlam(mieszkam w ok Reszowa :( tylko takie domowe od ludzi a nie jestem przekonana do kupna pieska od byle jakigo hodowcy moj sasiad kilka lat temu hodowal kilka ras psow moze by cos mi podpowiedzial ale jak narazie nie jest dostepny niestety
  • upewnij się czy szczenię jest zdrowe
    dodał: ~Gracja, 01-09-2010, 16:18
    Tylko przy wyborze szczeniaczka dokładnie wypytaj o rodziców czy byli w 100% zdrowi, sprawdź dokładnie książeczką zdrowia psa a jeżeli jest to hodowla psów z rodowodem to dokładnie przeanalizuj rodowody rodziców a także poproś hodowcę o przegląd miotu i jeśli jest to możliwe możesz poprosić hodowcę o wystawienie zaświadczenia od weterynarza o zdrowie szczeniaczka. Szukaj szczeniaczków które mają ukończone min8tygodni i są zaszczepione(najlepiej szczepionką wieloskładnikową na wszystkie choroby).
    Szczenie od kochającego hodowcy będzie miał bardzo dobre warunki, a także będzie karmione najlepszymi karmami. Dobry hodowca nie powinien sprawiać problemów przy tych groźbach które ci wymieniłam.

• dodał: ~Gracja, 01-09-2010, 19:39
    przepraszam pomyliłam się nie miała być groźbach tylko prośbach:)

• dodał: ~mala1924, 01-09-2010, 19:40
    Przeanalizowac rodowody?? przeglad miotu?? prezpraszam ale niewiele mi to mowi moglabys rozwinac wypowiedz pierwszy raz bede miala rasowego pieska i nie wiem o co chodzi.Bardzo chcialabym miec pewnosc ze to wlasnie ten piesek bo wiem ze to domowy pupilek i mase czasu sie z nim spedza czytalam ze duze znaczenie na charakter psiaka maja charaktery rodzicow. Gracjo czy Ty mialas kilka pieskow do wyboru jesli tak to czym sie kierowalas?? czy widzialas rodzicow?? Jak podróżujesz z psinka czy siedzi sobie w plastikowym transporterze??

• dodał: ~Gracja, 01-09-2010, 22:03
    Jeżeli masz zamiar kupić pieska z rodowodem (cena ok.1200-4000zł) i masz zamiar jeździć z nim na wystawy to najlepiej było by aby piesek był z dobrej hodowli i miał dosyć utytłanych przodków. Wszystkie osiągnięcia rodziców, dziadków, pradziadków,prapradziadków, są zapisane w rodowodzie. Wtedy hodowca doradzi ci który piesek rokuje najlepiej wtstawowo i z którym możesz wiązać spore sukcesy ale jeżeli chcesz sunie tak zwaną na kolanka hodowca też ci powinien doradzić. W prawdzie moja Gracelka nie ma rodowodu, ale dużo czytała na ten temat i dowiadywałam się ponieważ może kiedyś kupię sobie yorka z rodowodem i zaczęłam się doszkalać.;)
    W rodowodzie obojgu rodziców(których rodowodów musisz dostać kopie aby wyrobić rodowód) są przynajmniej 3pokolenia do tyłu.
    W przeglądzie miotu opisana jest kondycja poszczególnego szczeniąca wady anatomiczne, jego zachowanie, jakość włosa,oczy ,uszy, zgryz, wielkość szczeniaczka(czy piesek jest za mały, bądź za duży). U piesków sprawdzają czy piesek ma 2jąderka. A później każdemu szczenięciu robią tatuaż i dokumentują to w przeglądzie hodowlanym i jeżeli jakieś ze szczeniąt ma jakiekolwiek odchylenie od wzorca rasy w metryczce napisane jest nie hodowlany. Ale takie procedury są tylko u psów(szczeniąt) z rodowodem.
    Ja swoją malutką kupiłam jak miała 10miesięcy(choć nie planowała kupować yorka w tym wieku tylko młodszego tak do 5miesięcy) ale jej piękne oczy i bardzo malutki rozmiary zauroczyły mnie:) Gracelka warzy zaledwie 1,70:) I nie widziała jej rodziców.
    Ale jeżeli będą kupowała jeszcze jednego yorka bez rodowodu to będę musiała widzieć przynajmniej jednego z rodziców a najlepie obojgu. Sprawdzą dokładnie warunki w jakich są trzymane szczeniątka i oczywiście książeczkę zdrowia matki(i ojca) i szczeniąt które przed sprzedanie powinny być odrobaczona i zaszczepione wieloskładnikową szczepionką i oczywiście jaką karmą są karmione szczenięta i ich matka. Poproszę także o wizytą u weterynarza i potwierdzenia dobrego stanu zdrowia wybranego szczenięcia (jeżeli będzie to możliwe) :)

Przy wyborze pieska kieruj się sercem:)
    O Charaktery rodziców zapytaj się hodowcy. Nie trzymaj szczeniąt na ręku puść go z innymi szczeniakami i poobserwuj ich zachowanie czy są złośliwe bądź lubią zaczepiać innych :) i wybierz tego który ci się spodoba.

• dodał: ~Gracja, 01-09-2010, 22:07
    Aby wyrobić rodowód szczenię musi mieć najpierw metryczką.

• dodał: ~mala1924, 02-09-2010, 00:08
    Jak narazie nie zamierzam jezdzic z pieskiem na konkursy itp moze pomysle o tym pozniej przy 2 piesku jak narazie chce pieska dla corci zeby lepiej sie rozwijala ( a z opowiadan wiem ze dla dzieciaczkow ktore sie wolniej rozwijaja fajnie jest gdy jest psiak w domu) do konca nie wiem co to powoduje :) A Ty Gracje kupilas z hodowli???? Takze zamierzam kupic pieska bez rodowodu.Malutka jest Gracelka:) Czytalam ze nie ma podzialu tej rasy piesków na mini yorki i yorki to jedna rasa tylko pieski zwane mini yorkami sa poprostu mniejsze z miotu

• dodał: ~Gracja, 04-09-2010, 21:51
    ja swoją małom kupiłam jak miała 9miesięcy od poprzednich właścicieli którzy musieli niezwłocznie wyjechać( jakieś sprawy rodzinne) i nie mogli zabrać pieska. Hodowlą nazywane są tylko hodowle które mają psy rasowe z rodowodami, właściciele psów bez rodowodów którzy zamorzyli taką "niby hodowle " nazywani są pseudo hodowcami. Jak będziesz kupowała szczeniaczka radze kupić ci pieska który pochodził od właściciela który ma najwięcej 2suczki i nie trzymane w klatka i w godziwych warunkach(nie w piwnicy) oraz są karmione dobrymi karmami przeznaczonymi dla tej rasy(Arion, royal cianin, eukanube). W pozostałych wypadkach szczeniaczki mogą być zaniedbywane i lepiej dokładnie sprawdzić takiego hodowcę.(

Strona 1 z 6    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
e 7 t
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć