legowiska dla psów

Forum: Jak odzwyczaić psa od sikania w domu?

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Jak odzwyczaić psa od sikania w domu?
    dodał: ~andrzej, 16-06-2009, 21:56
    Pupil ma 4-latka i ciągle sika po szafkach.proszę o radę

• dodał: ~ania W ., 26-07-2009, 21:29
    raczej nie wiem . lecz ja radze porozkładać gazety na podłodze . jeżeli to nie pomoże to wypuszczać często pieska na dwór . chodzić na spacery . i jak piesek będzie chciał się załatwić przy drzewie na spacerze to mu nie zabraniać chyba że to kogoś .
    Mam nadzieje , że te rady się przydadzą :D

• dodał: ~Dominika W.., 26-07-2009, 21:41
    Niech pan chodzi z nim często na spacery !! I często go wypuszcza na dwór !!

• dodał: ~psiara:), 29-07-2009, 14:22
    najlepiej spryskać szafki sprayem zniechęcającym psa do znaczenia terenu i to powinno pomóc
  • sikajace yorki
    dodał: ~Niunia878, 14-10-2009, 21:13
    Witam.Moj york ma 1,5 roku i sika gdzie popadnie.zdarza mu sie nawet na lozko a wychodzi 3 razy dziennie na dwor.A najgorsze jest to ze wiem ze umie wytrzymac bo byl okres ze nie sikal w domu.co z tego ze te psy sa piekne?same straty sa przez te psiaki.masakra.
  • potrzeby fizjologiczne yorków
    dodał: wito, 14-10-2009, 22:01
    Odpowiedź jest banalna. Pies powinien wiedzieć kiedy i gdzie może załatwić swoje potrzeby. Wystarczy regularne wyprowadzenie psa na spacer 3x dziennie o określonych porach i z pewnością się tego nauczy. Dodatkowo jeżeli zauważymy że nasz yorkshire terrier załatwia się w nieodpowiednim miejscu należy jak najszybciej Go skarcić mocnym i stanowczym słowem "FE" oraz uderzeniem go gazetą w pupę.
    Nie chodzi oto żeby psa zbić, ale odgłos gazety Go wystraszy i z pewnością niemile to zapamięta - yorki są mądre.
  • Mój pies sika gdy ktoś przyjdzie mnie odwiedzić!
    dodał: ~Zdruzgotana Kasia, 18-10-2009, 21:02
    Wyprowadzam go bardzo często na spacery.Gdy jestem w szkole wytrzumuje nawt 7h.Ale gdy wchodze do domu(ja,rodzina i obce osoby) nawet po spacerze,popuszcza,posikuje.Jest to bardzo krępujące dla osób trzecich.Gdy idę na spacer i jakiś człowiek przechodzi koło mojego pupilka,głaszcze i mówi do niego,on posikuje,popuszcza...Co mam zrobić?Proszę o pomoc!
    dodał: wito, 18-10-2009, 21:43
    Niestety to normalne u yorków. Są tak przyjaznymi pieskami, że ze szczęścia jak kogoś widzą - posikują. Niestety chyba nie da się tego wyleczyć u yorków oraz pozostałej rzeszy psów. Sądzę, że musi się Pani do tego przyzwyczaić.
    dodał: ~Zdruzgotana Kasia, 19-10-2009, 15:32
    Ja się przyzwyczaiłam,ale ocoby trzecie nie...to bardzo krępujące!
  • podsikiwanie pupila
    dodał: ~zaneta y pupilem pakusiem, 21-02-2010, 00:28
    witam mój pupilek ma
    11 miesiecy i mamy ogromny problem z podsikiwaniem.sika wszedzie,nie mamz juz sil .w nocy jest ok ale jak wzchodyimz do pracy to sika nawet na kanape ,pufy,wsyzskie katy.prosze pomoycie moze macie jakis pomysl.co sadyicie o tzm preparacie dla psow na podsikiwanie
    --------------------------------------------------
  • Mój pies sika gdy ktoś przyjdzie mnie odwiedzić,posikiwanie pupila
    dodał: ~66Kaqa, 21-02-2010, 12:53
    Te ,,osoby trzecie,,powinny wiedzieć że jak ma się psa to gdzie nie gdzie mogą być jego siuśki Jeżeli tego nie widzą to przeproś ich i powiedz ze tak już jest z psami i jak im to przeszkadza to niech oni zapraszają cię do siebie lub na spacery...do restauracji...itp. itd.
    Jeżeli pies posikuje w miejscach gdzie tego nie chcemy to musimy: 1.przyłapać go na gorącym uczynku i powiedzieć głośno i stanowczo ,,Nie ładnie, Feee'' i delikatnie go uderzyć ja nie jestem za biciem psa ale takie delikatne uderzenie może wiele poskutkować pies będzie wiedział ze to nie ładnie i że wtedy pan/pani się denerwuje,nie ma nagrody a wręcz przeciwnie... i już więcej tego nie zrobi 2.Gdy załatwia swoje potrzeby na spacerku pochwalmy go i dajmy jakąś małą nagrodę.
    3.No i najważniejsze w miejsce gdzie pies załatwił swoją potrzebę należy spryskać to miejsce preparatem zniechęcającym psa do załatwiania się w danym miejscu....

• dodał: ~york, 07-03-2010, 12:53
    psy załatwiają się tam gdzie czują mocz.jak pies nasika tam gdzie nie może należy krzyknąć na psa poczym dokładnie posprzątać.powinno pomóc.
  • Jak ja uczę swojego Yorka
    dodał: ~zuzanka zadaj pytanie 007, 11-05-2010, 14:46
    Pomogę wszystkim osobom które mają problemy z siusianiem swoich pupili w domu. Kiedy piesek wysiusia się to trzeba mu pokazać co zrobił źle jeżeli po sikaniu powiemy ,,FE'' to nic nie pomoże trzeba mu wsadzić w to nosek i w tym czasie go karcić gdy to zrobimy lekko popukać go gazetką w łepek. To go nie boli ale wie , że musi się słuchać.
    Naprawdę to pomaga, moja sunia już prawie nie siusia. Inne pytania proszę zadawać na moją skrzynkę e-mail brzydula24@buziaczek.pl

• dodał: ~zuzanka zadaj pytanie 007, 11-05-2010, 14:54
    A jeszcze jedno- z pieskiem trzeba wychodzić na spacery. REGULARNIE. Inaczej się nie przyzwyczai do siusiania na dworze, inną opcją jest położenie ręcznika w łazience i kiedy nasz piesek siusia położyć go na ręczniku a on przyzwyczai się do siusiania na nim . Inne pytania proszę zadawać na moją skrzynkę e-mail brzydula24@buziaczek.pl
  • załatwianie grubszej potrzeby
    dodał: ~Kachna, 11-05-2010, 14:55
    Moja sunia ma 5 miesięcy, nauczyła się robić siusiu na tzw. matę i z tym jest ok, ale nie potrafi nauczyć się robić kupkę na matę. Wymyka się cichcem i robi kupkę tak, żeby jej nie przyłapać. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić.

Strona 1 z 6    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
r o d 4 1 l r k
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć