legowiska dla psów

Forum: Karmienie Yorka

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Karmienie Yorka
    dodał: ~Gosia, 31-12-2010, 19:48
    Hej!
    Mam 6 tygodniowego Yorka, poprzedni właściciel karmił go suchą karmą Pedigree i ja też nią karmię. Tylko nie wiem ile mam mu dawać tej karmy? Problem jest też taki, że je mi z ręki bo z miski nie umie. Jak go mam nauczyć? Czy przy suchej karmie mogę mu też dawać mleko z żółtkiem z jajka? Czy będzie miał rozwolnienie?
    Proszę o pomoc:)

• dodał: ~gracja, 01-01-2011, 17:42
    Karma pedigree to najgorszy wybór karmy dla szczeniaka york. Przejdź jak najszybciej na karmy dobro jakościowe(m.in. Royal Canin, Arion, Orijen, Eukanube). Nie dawaj psiakowi mleka, bo w niczym mu nie pomoże, a jeszcze się rozchoruje. Szczeniaczka kpiłaś wcześnie. Karmę dawaj mu najlepiej rozmoczoną jak nie będzie mógł pogryźć.Raz na tydzień możesz podawać mu troszkę białego serka z makaronem(niczego nie sól i nie doprawiaj)
  • Gosiu.
    dodał: ~Patrycja14, 01-01-2011, 17:44
    Karama Pedigree to nie jest dobra karma poniewaz ma mało wartosciowe składniki zmień ja np. na Bosch jest to dobra nie droga karma mój pies teez ją je.A co do rozwolnienia to może je miec zalezy jak strawi.Daj mu raz i zobaczy czy sie poprawnie załatwia. Stopniowo wrzucaj mu do miseczki ziareno po ziaraenku usią przy nim i mu wskazuj żeby zjadł..; ] Mam nadzieje ze cos pomogłam ; ]
  • Gosiu
    dodał: ~Patrycja14, 01-01-2011, 18:35
    Karme oczywiście
  • Kąpiel
    dodał: ~Gosia, 02-01-2011, 22:30
    Dziękuje za pomoc:) A kiedy mogę pierwszy raz wykąpać pieska i zabrać na spacer? Miała tylko 1 szczepienie, następne ma być 29.01.

• dodał: ~gracja, 03-01-2011, 19:09
    pierwsza kąpiel można zrobić w 10tygodniu ni wcześniej. Pierwszy spacer po zakończeniu wszystkich szczepień i kwarantannie trwające min 5dni(ok 12-14tygodni)Szczeniaczek jest bardzo młody więc musisz na niego bardzo uważać.
  • gracja
    dodał: ~Gosia, 03-01-2011, 20:56
    Dziękuje Ci bardzo. Wiem, uważam na niego:) Jest bardzo żywy i chętnie się bawi:) Martwi mnie tylko przycinanie włosków na uszkach, jak on tak się wierci. Czym to najlepiej zrobić? Czesać też się nie lubi, a nie chcę żeby mu się posklejały włoski.

• dodał: ~przemek, 03-01-2011, 20:59
    hej znalazlem malego yorka i nie wiem co one jedza pomoze mi ktos
  • aa
    dodał: ~amor, 04-01-2011, 14:31
    moj pieseknie lubi jesc saszetek peedigre to nie dobrze??
  • aa
    dodał: ~amor, 04-01-2011, 14:35
    drogi przemku yorki lubia jesc karme ktora nazywa sie rojaltak sie mowi a nie wiem jak pisze...oprocz tego saszetki peedigre dla szczeniat sa takie jasno niebieskie...jesli chodzi o mieso to dla yorka najlepsza jest jagniecina ale mozesz mu dac takze kurczaka(oczywiscie w kawalkach i ugotowanego)pozdrawiam
  • aa
    dodał: ~amor, 04-01-2011, 14:37
    nie prawda jest GRACJO ze yorki mozna kapac po10tyg.musi uplynac pol roku zeby byla pierwsza kapiel...kto ci takich glupot naopowiadal:/
  • Mh...
    dodał: ~Gosia, 04-01-2011, 17:54
    Każdy pisze co innego i kogo tu słuchać???
    A ktoś odpowie mi na pytanie dotyczące czesania i przycinania włosków na uszkach???
  • aa
    dodał: ~amor, 04-01-2011, 21:39
    ja to wiem od weteryniarza..i nie kaze nikomu mnie sluchac...okaze sie po czasie co sie stanie...wiec tak czesac psa mozna codzinnnie nawet sie nalezy a szczegolnie gdy jest szczenieciem poniewaz wtedy nie mozemy go jeszcze kapac...wlosy na uszkach pieska nalezy wziac zwykla maszynke do golenia i delikatnie ogolic nie cale uszko tylko przy jego koncu jakies na gorze 2cm...oczywiscie nie mozna ogolic go do samego kanca az bedzie widac skore tylko zeby byla widoczna lekko sierc na uszku...pozdrawiam
  • amor
    dodał: ~Gosia, 04-01-2011, 22:09
    Tylko problem polega na tym, że on nie lubi się czesać:( Wierci się i strasznie się wyrywa. Co zrobić żeby to polubił? Golić taką zwykła maszynką jednorazową? A czy to normalne, że często ma mokro pod oczkami? Nie leje mu się ropa tylko ma mokre, w szczególności jak wstanie po spaniu. W ogóle proszę o rady istotne w wychowaniu Yorka.
    Pozdrawiam i dziękuje:)

• dodał: ~gracja, 05-01-2011, 17:20
    szczeniaka mozna zacząć kąpać po ukończeniu 10tygodni. specjalnie jeszcze sparawdzalam, ale to prawda. 5misięcznego szczeniaka można już po raz pierwszy wysawić, a przecież brudnego szczeniaczka nawet nie pozwolą ci pokazać. Co do obcinania włosków na uszach to najlepiej owiń pieska w kocyk żeby sie nie ruszał, a następnie mocno go prztrzyma, i obetnij je(niech pierwszym razem ktoś ci pomoże:) )jak czeszesz pieska to chwal i nagradzaj z dobre zachowanie, a jeszcze włoski obcinać można jednorazówką i wyrównywać po bokach nożyczkami. co do karmy pedigree saszetek to przez nie moja suczka podrażniła żołądek. A co do wychowania to wszelkie potrzebne ci wiadomości znajdziesz na tej lub innych stronach.Mokre pod oczkami może świadczyś o ifekcji, przemywaje je rano i wieczorem(po spaniu) przegotowaną letnią wodą i sprawdź czy włoski nie wchodzą mu do oczu,(najwyżej podepnji je spineczką) jeżeli się nie poprawi idź do weta może da krople.

Strona 1 z 2    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
g v f y v
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć