legowiska dla psów

Forum: kochani prosze o porade dotyczaca karmienia

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• kochani prosze o porade dotyczaca karmienia
    dodał: ~aklime, 03-12-2009, 15:01
    nad kupnem yorka zastanawiamy sie juz dluzszy czas; zanim jednak maluch zamieszka z nami,chcialabym poznac te rase od strony teoretycznej i dobrze sie przygotowac.mam pare pytan,po pierwsze,jak czesto i czym karmic takiego kilkutygodbniowego szczeniaka?
    2.jak czesto trzeba wychodzic ze szczeniakiem?
    3.jak nauczyc czystosci malucha?
    4.czy moge psa zostawic samego, 2 razy w tygodniu na 4 godziny ?
    5.co musze kupic aby piesek dobrze sie czul w moim domu: jakie legowisko, ewentualnie zabawki, sucha karme,
    6.czy ktos wie jak ta rasa zachowuje sie kiedy zostaje na chwilke sam?-piszczy, niszczy mieszkanie,itp.
    7.ale najwazniejsze to zywienie- co podawac,ewentualnie jak przyrzadzic samemu karme;czy mozna mieszac karme domowa z ta przemyslowa, i ile razy dziennie taki szczeniaczek jada
    8.ostatnie zagadnienie,o ktore juz pytalam; czy podczas mojej nieobecnosci jest wskazane zeby psiaka nauczyc zalatwiania swoich potrzeb w kuwecie
    9.jezeli ktos ma jakies porady dotyczace nauki psa czystosci to bardzo o nie prosze.

mam nadzieje ze napisane przez was rady beda oparte na wczesniejszych doswiadczeniach.
    dziekuje
  • ubranka dla yorkow
    dodał: ~aklime, 03-12-2009, 15:04
    czy naprawde trzeba psy ubierac?
    co o tym sadzicie
  • odp dla aklime
    dodał: ~Martusia-yorkusia, 25-12-2009, 14:33
    Nie wiem dokładnie ile razy nadzień trzeba karmić szczeniaka ale powinno się z nim wychodzić zawsze po każym posiłku i co 5 ewentualnie 6 godzin. Jak zrobi coś źle musisz mówić np. fuj ... (w kropeczki imię psa), be, brzydko fuu ... . Trzeba też lekko skarcić szczeniaka ale nie za mocno :) Myślę że psa można zostawić na kilka godzin samego ale napewno nie dłużej niż na 4 i pół godziny. Zaleca się budki (legowiska z daszkiem), bo psy lubią mieć dach nad głową. Budka powinna stać w spokojnym miejscu żeby pies mógł wypoczywać. Dobre są dla szczeniaka gryzaki i sznury, linki do przeciąganie bo wtedy usuwa się kamień nazębny który powoduje utratę zębów. Karme musisz próbować: mokra, półmokra i sucha. Podaj psy wszystkie (każda innego dnia) i zobacz która mu najbardziej smakuje. Jak ja zostawiłam mojej koleżanki yorka na 3 godziny samego bo musiałam mu kupić karmę, odebrać brata z przedszkola i zrobić zakupy do domu nic nie zniszczył ale bardzo się cieszył jak nprzyszłam (musiał skomleć). O karmie nie zadużo wiem ale nie chcę cię wprowadzić w błąd. Myślę że można mieszać ale nie dużo. musisz sprawdzić na swoim psie. W 3-miesiącu życia malec potrzebuje 5 posiłków dziennie. W 4 cztery, w 5 trzy, od 6 do 8 dwa, a od 9 można dawać raz na dzień (lepiej pies przyswaja się z dwoma na dobę). Dobrze jest stosować kuwetę z piaskiem zapachowym (obojętny zapach ale nie zamocny) a pod piaskiem gazetę. To naprawde pomaga jak nie możesz wyjść z psem lub zostawiasz go samego. Na swoim psie musisz sprawdzić gdzie postawić kuwetę :)
    Myślę że moje porady pomogą ci w decyzji o kupno yorka :D
    Pozdrawiam.
  • ubranka
    dodał: ~Martusia-yorkusia, 25-12-2009, 14:41
    Moim zdaniem trzeba ubierać szczególnie na zimę yorki, żeby nie zmarzły. Polecane są polarki i kurteczki (ciepłe :D). Po domu można założyć tylko skarpetki albo buciki z materiału (przydają się jak smarujesz maścią łapkę i żeby pies nie drapał mieszkania. Ubranka są potzrzebne aby psiak nie złapał kataru i się nie przeziębił. Moim zdaniem to konieczne jeśli chce się dbać o yorka :)
    Pozdrawiam jeszcze raz cię Aklime!!!

• dodał: ~aklime, 29-12-2009, 14:29
    dziekuje za rady

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
1 4 h f 2 u o e
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć