legowiska dla psów

Forum: Lili w nowym domu - kilka pytań.

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Lili w nowym domu - kilka pytań.
    dodał: ~Dawid, 16-02-2015, 14:23
    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałbym zadać kilka bardzo istotnych dla mnie pytań, a mianowicie...

W sobotę (14.02.2015) byłem zakupić śliczną, malutką Yoreczkę z metryką, która urodziła się 20 grudnia, 2014 roku - tak więc 4 dni do pełnych dwóch miesięcy. Jako, że jest bardzo malutka (35dkg), zrobiłem jej w domu taki malutki, ogrodzony kącik w którym znajdują się dwie miseczki; jedna z pokarmem, starterem z Royala który jest nasączany, aby był bardzo mięciutki, zaś druga z wodą do której dodajemy troszkę miodu na wzmocnienie (zalecenie hodowcy, tak piła u nich).

Teraz co mnie niepokoi, a może to jeszcze normalne dla pieska w takim wieku. Jedzenia sama się nie dotknie, trzeba wziąć z miseczki troszkę pokarmu na rękę i dawać jej po prostu z ręki. Jeśli chodzi o wodę - też sama się nie napije. Trzeba zamoczyć w wodzie palca i przyłożyć jej do pyszczka to zlizuje powolutku. Kupkę robi dość często, bo z trzy razy dziennie, no i cały teoretycznie cały czas śpi. Wstaje, załatwia się, czasami coś zje, pobawi się i znowu idzie spać.

Czy takie zachowanie yoreczki jest prawidłowe? Czy jej waga jest na miejscu? Czy macie może dla mnie jakieś porady? Coś zmienić?

A, jest jeszcze jedno pytanie, bo mamy już w domu starszą yoreczkę (4 lata) no i nie wiem jak je ze sobą oswajać. Co prawda nic się nie dzieje, bo jak małą wypuszczam żeby pobiegała po domu to czasem goni tą starszą, a ta starsza ucieka, ale nie chce z nią jakoś zbytnio bliższego kontaktu...

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!
  • Lili w nowym domu - kilka pytań.
    dodał: ~Anna, 17-02-2015, 21:13
    Witam P Dawidzie
    Powiem szczerze że ten miód bym sobie odpuściła. Co do karmy royal to kiedyś była ona o wiele lepsza niż obecnie więc proponuję przejść na Brit-a Cenowo jest to samo a właściwośći odżywcze o niebo lepsze.
    Co do starszej suni w domu to proszę się nie martwić z pewnością za kilka dni będą razem se bawić - tak jest zawsze

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
r u v u a
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć