legowiska dla psów

Forum: masa ciala yorka

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• masa ciala yorka
    dodał: ~martyna, 20-07-2010, 18:00
    Hej! Moj piesek ma 5 miesięcy i waży już 3,2 kg!!! Matka jego waży 2,5 a ojciec 1,5kg. Je royal Canin- 55g po 3 porcje. Czy urosnie wiecej?? Kiedy osiągnie tą ,, stałą'' wagę?? Dodam ze bardzo lubi biegać, wiec nie wiem skad taka duza masa ciała. Niby wszyscy z ktorymi rozmawialam (hodowcami) mowili ze juz nie urosnie...
  • hej
    dodał: ~k, 20-07-2010, 20:15
    waga matki i ojca nie wskazuje wcale, jaki będzie szczeniak. Należy spojrzeć kilka pokoleń wstecz (o ile ma się gdzie patrzeć. czy to psiak z rodowodem..?).

szczeniak będzie rósł jeszcze kilka miesięcy (do 8-9), w tym czasie na pewno przybierze i na wadze.

Jacyż to hodowcy zapewniają, że 5-cio miesięczny pies zakończył już swój wzrost..? Baaardzo mnie to ciekawi, serio ;)
  • masa ciała
    dodał: ~Marta, 28-11-2010, 18:52
    Witam moja sunia ma ponad 4 kg. Mam pytanie ilu szczeniaczków mogę się spodziewadź?
  • masa ciała
    dodał: ~Marta, 28-11-2010, 19:04
    Dodam jeszcze,że moja sunia jest bardzo wysportowana skoczna je zarówno swoją karmę jak domowe jedzenie, nie choruje, ma ponad rok, a jej rodzice ważą sporo mniej od niej: mama 3,2 a tata 2,7. Nigdzie nie mogę wyczytać ilu szczeniąt mogę się spodziewać mając yorkshire terriera o takiej wadze. Proszę o odpowiedź;)
  • nie ma reguły...
    dodał: ~Gracja, 28-11-2010, 22:35
    wiesz to nie jest powiedziane że czym większa suczka tym więcej szczeniaczków. Może mieć 1,2,3....szczenięta. York zazwyczaj rodzą 3-4 szczeniaczki, zdążają się mioty po 5-6 z nawet 7 szczenięta, ale rzadziej. Więc równie dobrze suczka twoja może urodzić jednego szczeniaczka. Podczas ciąży nie radzę suczki karmić domowym jedzeniem , bo szczeniaczki mogą urodzić się chore, i należy suczkę karmić karmę dla szczeniąt, od 4tygodnia cięży. A i jeszcze suczka nie powinna być wcześniej kryta niż po ukończeniu 18 miesięcy(chyba że zależy ci tylko i wyłącznie na kasie, a nie na zdrowi suczki i szczeniąt)

• dodał: ~Iwona, 02-12-2010, 09:55
    Mój York (suczka) ważyła 4,2kg i miala w miocie 6 szczeniat ale to zalezy rowniez od reproduktora ja trafilam na takiego ktory dawal mioty az po 8 szczeniat. teraz niestety bardzo przytyła po sterylizacji nie moge zbic tej nadwagi... piszesz ze rodzice twojego yorka sa mali ale przeciez wiekszosc dziedziczonych cech pochodzi od dziadkow nie zapominaj o tym.
    Jeszcze o ciązy zdazaja sie przypadki ze suczki nawet te zdrowe z rodowodem nosza w sobie szczenie tkz wynicowiec (jesli pomylima ta nazwe to przepraszam ale to bardzo dziwna nazwa:P) i oczywiscie lekarz nie potrafi stwierdzic tego gdy suka jest w ciazy dopiero przy porodzie najczesciej przy cesarce bo normalnymi silami natury nie udzodzi tego szczeniaka a nawet mogla by zdechnac podczas takiego porodu. napewno jesli dopuscisz suke to 7 dni przed planowanym porodem zrobisz jej przeswietlenie ile ma szceniakow wtedy wet zdecyduje co zrobic:)jesli bedzie ich duzo i jesli bedzie rozsadny to zrobi cesarke

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
n 2 5 j h f h
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć