legowiska dla psów

Forum: nauka czystości

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• nauka czystości
    dodał: ~lucyna, 22-10-2008, 22:20
    czy ktoś może mi coś poradzić ,pomóc w sprawie załatwiania się mojego yorka w domu(5 miesięcy),wydaje mi się,że robi mi na złość,może siedzieć pół dnia na dworze i nic nie zrobi a jak tylko wejdzie do domu odrazu się załatwi,pomocy
  • Nauka cztstości
    dodał: ~Klaudia 24.10.2008, 24-10-2008, 13:59
    Mam ten sam problem ale mój york ma już 3 lata a potrafi przyjść z pola i za chwilę się załatwić.Jest to bardzo duży problem był karcony, proszony ale to nic nie daje.on nie może zostać nachwilę sam bo zaraz jest gdzieś kałuża.Szczerze gdybym wiedziała że z takim psem będzie tyle kłopotu nigdy bym go nie kupiła.Mieszkanie jest coraz bardziej zniszczone a radości z posiadania psa nie ma żadnego
  • Nauka czystosci
    dodał: ~Ala, 28-10-2008, 10:12
    Moja Neli ma 3,5 miesiąca.Początkowo tez załatwiała się gdzie popadło w mieszkaniu. Kupiłam kuwetkę,a na dno dałam gazetę. Nauczyła się. Nie bije jej,kiedy zapomni się i nasika w pokoju.Trudno.

• dodał: ~aga, 08-11-2008, 20:18
    z takim pieskiem to jak z malym dzieckiem trzeba zkarcic jak zle zrobi ale trzeba terz duzo chwalic a w tedy sa efekty

• dodał: ~-Lenunia-, 09-11-2008, 16:11
    mój Teoś ma prawie 2 miesiące u mnie jest od 6-go tygodnia życia i bardzo szybko nauczył się robić na matę ( dostępne są w sklepach dla zwierzaków, rewelacja! )metoda jest prosta jak załatwił się gdzieś indziej pokazywałam plamę palcem i mówiłam ostrym tonem " fuj wstydź się " a jak ma matę słodko " kochany Teoś, dobry Teoś" i w nagrodę dostawał jedną chrupkę. jak jest mocno rozbawiony to zdarzy mu sie niekontrowana plamka.

• dodał: ~anita, 17-11-2008, 22:01
    zaczyna mnie martwić mój york popuszcza jak ktoś przyjdzie nawet potrafi popuścić na łóżku wychodze z nim na dwór co 3 godz i tak potrafi się załatwić w domu zaczyna mnie to denerwować pomocy co robić
  • York
    dodał: ~Basia, 14-09-2009, 16:42
    Kupiłam yorka kiedy miał 11tygodni i od samego początku wyprowadzałam go na spacerki.Kiedy nabrudził w domu dostawał klapsa i wychodzilismy na dwór.Teraz ma 16tygodni i załatwia sie na dworzu.Uczę go wytrzymywać coraz dłużej bo nie wszędzie mogę go zabrać-dzisiaj wytrzymał już 4 godziny.W nocy nie brudzi w domu juz od 14 tygodnia życia.Jak chce wyjść na spacer chodzi za mną i patrzy mi w oczy prosząco.Mam nadzieje że tak już zostanie a wręcz bedzie coraz lepiej bo psiak jest milusi i bardzo kochany.
  • Właśnie ... co zrobic ...
    dodał: ~Irek, 16-09-2009, 21:12
    moj tez juz troszke ma :) ale mam gorzej i nie wiem co zrobic ... jakos przyzwyczaił sie do sikania przy drzwiach ... jak drzwi sa zamkniete to sika przy nich i wie ze dostanie po tylku wiec chce jakos wyjsc na dwór .. dziwne ... nie potrafie sobie z tym poradzić nie chce go bic bo staje sie strachliwy a tak nie powinno byc ... prosze o pomoc... nie chce zadnych mat zadnych gazet pies ma trzymac i sikac na dworzu ... przeciez musi miec wode musi pić
  • York
    dodał: ~Emi, 23-09-2009, 11:23
    Witam. Mam taki sam problem co Państwo. Mam yorka już od ponad półtora roku, uczyłam ją sikania na podwórku i się nauczyła ale od 2 misięcy przestała prosić się na podwórek, sika gdzie popadnie, a najbardziej koło drzwi wejściowych. Wychodze z nią co 3 godziny, oczywiście na podwórku załatwi się ale przyjdzie do domu i załatwi się mi pod drzwiami. Próbwałam już różnych sposobów i zero rezultatów. Może Państwo mi poradzą co mam robić.
  • Pomocy !
    dodał: ~Ola, 24-09-2009, 11:12
    Witam.Kupiłam yorka kiedy miał 12,5 tyg. Na początku załatwiał się w domu,ale później pojechaliśmy z nim na wieś do moich rodziców.Tam nauczył się załatwiania na dworzu.Po wakacjach,gdy wróciliśmy do bloku Jasper załatwiał się tylko na dworzu.Kiedy miał potrzebe siadał pod drzwiami wyjściowymi i szczekał.Teraz,gdy ma 4 miesiące w dzień załatwia się na dworzu.Ale,gdy na drugi dzień wstajemy ok.6 zawsze jest 'niespodzianka'.Wcześniej tak nie robił.Przetrzymywał całą noc.Czy może to być spowodowane wypadaniem zębów ? Pomocy !
  • Yorki i czystosc
    dodał: ~aga, 23-11-2009, 13:01
    witam mam od wczoraj malutka niespelna 7 tygodniowa sunie Nikę i juz sie zastanawiam jak sie porzadnie zabrac za nauke czystosci. wiem ze do tej pory nie byl uczony czystosci dlatego chce jak najszybciej sie za to zabrac. czytalam wszystkie wasze wypowiedzi i nie wiem od ktorego sposobu mam zaczac. Mieszkam wysoko wiec nie zdaze go wyniesc szybko na trawnik wiec zastanawiam sie nad kuweta albo nad mata.Co radzicie
  • yorkowe siusianie
    dodał: ~jolbart, 26-11-2009, 18:04
    mojego yorka nabyłam gdy mial 12 tygodni a byl to pażdziernik,miałam kłopoty bo załatwiał sie w domu, ale tylko w jednym miejscu.kupkę robil w moim pokoju na dywanie a siusiu w kuchni pod stołem. Byłam zrozpaczona, tym bardziej,ze słyszałam od wielu ,że jak przez pewien czas pies się nie nauczył to tak mu już zostanie /podobno yorki tak mają bo bywaja złośliwe/. Podczas tegorocznego lata piesek całe dnie przebywał w ogrodzie, od tego czasu nigdy już nie załatwił sie w domu.Ale pojawił sie inny problem siusiu robi na podwórku jednak aby się wypróżnił muszę chadzać w nim do pobliskiego lasku.Te psy mają ciężki charakter ,w zamian dają tyle radości i miłości,że należy wybaczyć im te drobne przywary.Ale poważnie , należy cierpliwie uczyć psa ,kazdorazowo jak się załatwi w domu pokazywać kałużę i np. krzyknąć FE , nie wolno i pokazać drzwi, nie należy pieska bić pozdrawiam wszystkich włascicieli yorków
  • siusuania
    dodał: ~kkaass, 17-01-2010, 12:15
    mam 11 misiecznego yorka i juz zadko siekal w domu a teraz doslownie co 15 minut i nie da sie go upilnowac. jak nauczy go zeby wychodzil a dwor i dlaczego tak czesto?
  • Co zrobić ?
    dodał: ~Klaudusiaczek, 18-03-2010, 10:31
    Mój piesek bardzo szybko nauczył się sikać na matę , lecz po jakimś czasie przestała i sika gdzie popadnie . Kupiłam w sklepie zoologicznym wabik (15zł) który miał jej w tym pomóc . lecz to wszzystko na nic . Nie wiem co mam zrobić ; ( Pomocy

• dodał: ~york, 19-03-2010, 20:14
    klaudia nie mozna żałować kupna psa trzeba mu to wybaczyć.kiedy pies załatwi się w domu trzeba dokładnie specjalnym środkiem umyć to miejsce.

Strona 1 z 4    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
p w a t r
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć