legowiska dla psów

Forum: Nauka czystosci

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Nauka czystosci
    dodał: ~czyscioszka, 13-12-2010, 21:21
    Witam wszystkich forumowiczow
    Od 1,5 tygodnia mam sunie yorka mam kuwetę zworek tylko nie wiem jak zabrać się do nauczenia czystości malej (sunia wskakuje i wyskakuje z kuwety bez problemu) bawi się żwirkiem zamieściłam w kuwecie nieczystości żeby dać jej do zrozumienia do czego owa rzecz służy lecz rezultatów brak macie jakieś rady bardzo prosze:) pozdrawiam

• dodał: ~Anita, 15-12-2010, 10:34
    Hej ja mam psiaka od dwóch tyg.zaraz po tym jak wstanie po spaniu wkładaj go do kuwety i jeśli będzie chciał wyjść wkładaj znowu gdy się załatwi pochwal go.Powtarzaj tak często w końcu załapie.Powodzenia pozdrawiam

• dodał: ~mila, 15-12-2010, 11:10
    moja siusia na mate

• dodał: ~dayana, 28-12-2010, 22:25
    kupić mate badz spray w zoologicznym aby piesek załapał.

• dodał: ~Gosia, 07-01-2011, 17:22
    Mam mate i od tygodnia mój piesek nie kuma. Raz załatwia się na mate, ale częściej gdzie popadnie. Co robić??

• dodał: ~lags, 07-01-2011, 18:49
    Przede wszystkim częste spacery. Śikanie dorosłego yorka w domu na ściany lub inne przedmioty nie jest normalne
    gdyż albo ma chory pęcherz albo jest bardzo rozpieszczony w moim wypadku pies
    sikał na rogi ścian . Próbowalam już wszystkiego wsadzałam mu nosek do tego co zrobił
    nawet dostawał klapsa lecz po chwli robił to samo tylko gdy na niego niepatrzyłam .
    W necie wyczytałam że psy samce a zwłaszcza takie rasy jak : york, shih tzu
    muszą wiedzieć kto w domu rządzi. Każdy członek rodziny musi być bardzo konsekwentny
    dla takiego uroczego i słotkiego pieska który zawsze będzie wykorzystywał sytuacje
    by schować się za tą osobą która będzie go bronić .To błąd bo york wtedy nabiera pewności sie=bie lecz nie zawsze to okazuje .Osoba która pieskowi pobłaża robi mu kżywde bo piesek
    z jednej strony czuje twardą rękę i dyscypline a z drugiej jest zderozientowany i cały czas
    czuje zaburzenie chierarchi raz jest na gurze a raz na dole .Więc piesek zaczyna znaczyć
    teren i będzie udawał że zależy mu na tej osobie która mu pobłaża i chce pokazać że on jest
    szefem tego domowego stada .Dlatego nic nie da jak częsć rodziny będzie konsekwentna
    a druga część będzie pieskowi dawała to czego oczekuje .Ja posiadam dwa yorki pieska i suczke tylko tyle że ona jest wysterylizowana ale kiedyś też miałam ten problem gdy Gacek
    polubił moją młodszą siostrę która jak dziecko dawała pieskowi to czego chciał przykład :
    ona jadła obiad a on jak zwykle siedział pod stołem i czekał ale do tej pory nic nie dostawał
    moja siostra gdy ja byłam w szkole dawała pieskowi różne smakołyki z swojego tależa i rozpeszczła i tuliła go cały czas .Lecz gdy poszła do szkoły piesek przestał być rozpieszczany
    i skończył załatwiać się w domu .Więc dyscyplina się zaostrzyła a piesek był szczęśliwy bo
    chierarchia staneła na dobre w jednym miejscu .Po 1.5 roku kupiliśmy suczke która polubiła się z Gackiem lecz trzeba było ją wysterylizować bo szczeniaczki były by co pół roku.

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
e n n h
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć