legowiska dla psów

Forum: płeć yorka

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• płeć yorka
    dodał: ~iwcia, 13-01-2011, 18:12
    Kilka dni temu kupiłam yorka - suczkę, ale zauważyłam, że między nogami ma coś na kształt susiaka, czy na pewno jest to suczka? Czy może zostałam oszukana przez sprzedawcę????
    Błagam o pilną odpowiedź??? Martwie się...

• dodał: ~Anita, 13-01-2011, 22:23
    Więc pewnie Cię oszukano:(A nie znasz nikogo kto mógł by rozpoznać płeć psiaczka skoro ty nie potrafisz?Ja mam psiaka i bez problemu rozpoznałam czy to piesek:)W tej chwili ma 3 mies a jak go kupiłam miał 6 tyg.

• dodał: ~Anita, 13-01-2011, 22:25
    Napisz co się okazało czy masz pieska czy suczkę:)Pozdrawiam

• dodał: ~iwcia, 14-01-2011, 08:47
    Na innym forum znalazłam coś takiego "połóż psiaka na plecy i jak będzie miał ,,takie coś'' ciągnącego się po sam brzuszek to chłopiec a jak będzie miał blisko tylnych łapek to dziewczynka" Moja ma między tylnymi łapkami więc chwilowo się pocieszam, ze to dziewczynka, ale w środę idę na pierwsze szcepienie do weterynarza, więc upewnię się na 100% i wtedy napiszę, bo sama jestem ciekawa i naprawdę się martwię :)
    A powiedz jeszcze ANITA, co zrobić z wakacjami?
    Palnowałam zakup psiaka po powrocie z wakacji ale coś mnie podkusiło żeby kupić teraz. Chcę jechać bardzo do Jastrzębiej Góry, ale w "moim" pensjonacie nie przyjmują z psami :(. Czy radzisz oddać psa na te 11 dni komuś, bo obawiam się że się odzwyczai ode mnie? Wiem, że do wakacji jest jeszcze kupa czasu, ale ja chcę już rezerwować i nie wiem co robić...

• dodał: ~Gracja, 14-01-2011, 23:10
    Zostawienie pieska nie jest dobrym pomysłem, piesek na pewno bardzo mocno to przeżyje, może nawet chorować. Może warto zmienić pensjonat i zabrać pieska, ze sobą. Ja bym nigdy na tak długo nie zostawiła swojego maleństwa.!
    I raczej jest to suczka;)

• dodał: ~Anita, 15-01-2011, 11:37
    Wiesz moim zdaniem Gracja ma racje,psiaczek będzie bardzo za tobą tęsknił.Popytaj może w okolicy jest pensjonat gdzie można spędzić czas z psiakiem.A jeżeli nie będziesz miała wyjścia to musisz mu zapewnić dobrą opiekę.My będziemy jechali nad morze i będę szukała miejsca gdzie akceptują zwierzęta.Wiesz nie wiem czy ty masz taka możliwość czy ten pensjonat to jedyne rozwiązanie ale w przyszłości musisz sobie to tak zaplanować abyś mogła wakacje spędzić razem z psiakiem:)pozdrawiam i napisz co mówił weterynarz

• dodał: ~iwcia, 17-01-2011, 11:12
    Nawet, gdyby piesek został w naszym domu? Też może mu zaszkodzić nasz wyjazd? Kurczę nie wiedziałam :(
    A Jastrzębia Góra i ten właśnie pensjonat, gdzie absolutnie nie akceptują psiaków, bo moja córka "napaliła się" na pobyt tam, tym bardziej, że już tam byłyśmy i wracamy...
    To co mam wybrać??????

• dodał: ~iwcia, 17-01-2011, 12:49
    Mam jeszcze pytanie tym razem o szczepienia. Jaką szczepionką szczepiliście swoje yorczki? I jaki to koszt?
    W środę idziemy na pierwsze szczepienie, a u mojego weterynarza nie można płacić kartą dlatego chcę być przygotowana kasowo :)

• dodał: ~Gracja, 17-01-2011, 17:29
    Tam co do wyjazdu to piesek w każdym miejscu nawet u siebie w domu będzie okropnie tęsknił(moja sunia jak widzi że gdzieś jedziemy np. do miasta i jej nie zabieramy to dostaje prawie że histeryj) Więc nie wiem czy warto jest ryzykować. Piesek możę się przyzwyczaić do innych ludzi, a później jak będziecie go chcieli z powrotem, to może to ponownie przeżyć. Najlepiej zaszczep pieska szczepionką wieloskładnikową(jest droga, ale najlepsza) Nie wiem ile dokładnie teraz kosztuje dla szczeniaków ale gdzieś ze 100-150zł wieź.

• dodał: ~iwcia, 20-01-2011, 08:11
    Weterynarz potwierdził, że to sunia, uff :) ale stwierdził też przepuklinę i zalecił operację :(
    Natomiast przeraziła mnie reakcja poszczepienna naszej suni. Jakąś godzinkę po szczepieniu, gdy brałam ją na ręce to tak piszczała, aż żal. Nie wiedziałam co się dzieje, więc zadzwoniłam do weter, a on powiedział, że jeśli nie jest spuchnięta na pyszczku i jeśli nie sączy się piana z mordki to taka reakcja może utrzymywać się u niektórych psiaków nawet do 36 godzin.
    Czy ktoś z was przeżywał taki stres? Czy jeśli przy pierwszym szczpieniu tak było to będzie przy każdym następnym? I co radzicie z tą przepukliną?
  • szcczepienie
    dodał: ~lubinorka123, 24-01-2011, 23:36
    mój piesek 2 latka ma tez tak przezywał pierwsze szczepienie,2gie było ok !ale cały dzień osowiały tylko spał ,a sunia 4ty mc ma teraz dostała szaleju po szczepieniu ,nawey przy kłuciu zero reakcji,a pani doktor nawet jej pazurki obcięła ,bo takiej rekcji nie spotkała,wychodziła jej po fartuchu i za lizanie sie brała.W domu zywe srebro,zero reakcji po szcaepionce cały dzien biegała,tak jest do tej pory,atakuje starszego zatrzymuje sie na ścianach tak , hamuje na panelach,bo nie mam dywanów jest boska.Piesek od małego taki był delikatny i bojażliwy pozdro

• dodał: ~Anita, 25-01-2011, 22:25
    Hej iwcia powiem tak ja swojego psiaka 3,5 mies.przyzwyczajam do tego aby zostawał sam w domku, po prostu nie bierzemy go za każdym razem ze sobą.Ja w tej chwili nie pracuje bo wychowuje młodszą córcię starsza chodzi do szkoły.A pieska zostawiam żeby się przyzwyczajał ponieważ wkrótce chciała bym iść do pracy,bo co by było gdyby piesek ciągle chodził z nami później by piszczał i tęsknił.Uważam że psiaka trzeba uczyć od małego,bo przecież nie jesteśmy jedyni którzy posiadają pieska.A przecież nie zrezygnuję z pracy dlatego że go posiadam,bo przecież gdy się ktoś decyduje na psiaka musi rozważyć wszystkie za i przeciw czy w ogóle ma możliwość opieki nad psiakiem a i psiak powinien się dostosować do nas.Tak więc radziła bym Ci abyś uczyła sunię samodzielności od małego przyzwyczai się i nie będzie problemu.Oczywiście stopniowo.A co do przepukliny znałam kiedyś psiaka który ją miał to był akurat pudel ale nie obyło się bez zabiegu.Wiesz moja koleżanka jest weterynarzem przy kolejnej wizycie z moim psiakiem zapytam jej może w jakim wieku najlepiej wykonuje się zabiegi tego typu to Ci napiszę,może Ci to pomoże w podjęciu decyzji.A co do szczepień ja płaciłam ok 60 zł za drugą i trzecią szczepionkę bo pierwszą już miał jak kupiłam psiaka.Co do zachowania po szczepieniu to u mojego było podobne jak u twojej suni więc się nie martw.Pozdrawiam serdecznie:)))

• dodał: ~iwcia, 27-01-2011, 09:09
    Właśnie Anita, my też wychodzimy z domu na 8 godzin, sunia zostaje sama i tęskni, ale takie jest życie. Dlatego podjęłyśmy decyzję o wyjeździe, zapewnimy jej dobrą opiekę, wiem, że będzie za nami tęskniła, my za nią nie mniej, a za rok zabierzemy ją ze sobą. Co do przepukliny to będę wdzięczna za wszelkie rady, bo jedni radzą zoperować po zakończonych szczepieniach, a inni dopiero po 8 m-cu.
    Mam jeszcze pytanie czy stelażujecie uszki, bo mój hodowca zaleca
    Pozdrawiam :)

• dodał: ~Anita, 30-01-2011, 09:54
    Wiesz ja związałam uszka na pół dnia i raz że było mi go szkoda dwa ściągnął sobie,więc machnęłam ręką w końcu nasz psiak jest do kochania a nie na wystawy i wiesz co same mu stanęły:)A co do przepukliny jak będę tylko w przychodni zapytam się.Nie martw się będzie dobrze:)pozdrawiam

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
c v 2 m j p v
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć