legowiska dla psów

Forum: Pytania związane z Yorkshire terrierem,

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Pytania związane z Yorkshire terrierem,
    dodał: ~Natalia P., 21-11-2011, 20:32
    Mój Yorkshire terrier ma półtora roku. Ile powinien ważyć?
    Czy to źle, że nie stoją mu uszy? Co mam zrobić by mu stały?
    Co robić gdy przy skórze włosy Yorka zaczynają się plątać w jeden płat włosów?
  • Odpowiedzi . : )
    dodał: ~Natalia, 24-11-2011, 17:40
    Na pierwsze pytanie chcę się zapytać czy to miniaturka , czy duży piesek . To nic nie szkodzi , że mu uszka nie stoją . Mojemu pieskowi też nie stały , ale zaczęłam mu je masować i wreszcie stanęły . Gdy twojemu yorkowi zaczynają się plątać włosy to musisz go wykąpać i spróbować rozczesać , gdy jest mokry . Mam nadzieję , że pomogłam . Pozdrawiam .
  • Odpowiedź.
    dodał: ~Natalia P., 24-11-2011, 19:06
    To jest taki większy piesek. Bardzo proszę o odpowiedź na moje pierwsze pytanie.
  • Pytania o yorka
    dodał: ~MAgda, 24-11-2011, 19:34
    1. w tym wieku york powinien ważyć od 1,5 kg do 3,5 kg
    2. To bardzo źle ze nie stoją uszy Twojemu yorkowi Jednak w tym wieku będziesz miała problem z postawieniem ich na stałe ponieważ chrząstki uszne już nie są tak miękkie jak to bywa u yorka w wieku szczenięcym
    3. Yorka musisz czesać przynajmniej raz dziennie inaczej jego włosy będą się kołtunić.
  • do Natalii
    dodał: ~iwcia :), 25-11-2011, 15:06
    Moja sunia właśnie skończyła rok :)
    Też nie stoją jej uszy i też jest z tych większych - teraz waży 4,5 kg.
    Z tego co wiem to nie Twoja wina, a tym bardziej nie psiaka, że uszy nie stanęły. Są na ten temat różne opinie, m.in. że psiak mół mieć trochę modyfikowanych przodków - rodzice mogą wyglądać tak jak należy, ale starsze pokolenie mogło nie mieć wzorcowego wyglądu i parametrów, dlatego te nasze trochę większe psiaki wyglądają jak yorczki, tyle, że trochę odbiegają wagą, no i te uszka.
    Myślę, że w tym wieku nie ma co męczyć Twojego psiaka ze względu na uszy, bo moim zdaniem ma już wykształconą chrząstkę i uszka mają marne szanse, żeby stały.
    Jeśli zaś chodzi o tzw. kudlecie, to ja dostałam super radę od groomerki - rozczesywać skudlone włoski przed kąpielą, a nie po. Na mokro jest naprawdę ciężko je rozkudlić. Ja tak robię u mojej suni i po myciu w trakcie suszenia już nie mam żadnych problemów z kudełkami.
    A tak w ogóle to ile Twój psiak waży, ciekawa jestem?
    I czy się już wybarwił, bo moja sunia strasznie wolno.
  • yorki
    dodał: ~kasia, 27-11-2011, 17:06
    Uszki może nie staneły ponieważ na uszkach i w środku nich ma za dużo włosów trzeba włoski w uszkach zestrzyc i dużo masować wtedy jest szansa że uszka staną. Mój też miał kołtunki ale trzeba je często rozczesywać a gdy już się nie da rozczesać to je wyciąć radzę czesać conajmniej raz dziennie bo wtedy pieska się ciągnie i go boli.
  • Odpowiedź.
    dodał: ~Natalia P., 27-11-2011, 17:20
    Mój piesek waży 3,7 kg.
  • Odpowiedź.
    dodał: ~Natalia P., 27-11-2011, 17:23
    Ja mam 12 lat i nie wiem jak wygląda piesek po wybarwieniu... Może ktoś mi powie.
    Mój piesek ma kolory: szary, siwy, troszkę czarnego, brązowy, biały na główce.

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
4 4 r b
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć