legowiska dla psów

Forum: Pytanie !

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Pytanie !
    dodał: ~mała mi , 30-06-2010, 10:31
    Czy małe Yorki po rodzicach które mają ponad 2 kg będą miały tyle samo wagi? Czy może zdarzyć się że będą mieć mniej czy więcej? Czy waga i wielkość szczeniaków jest zależna od rodziców piesków?

• dodał: ~Martyna, 30-06-2010, 17:00
    Z reguły szczeniaczki swoje rozmiary dziedziczą po rodzicach bądź dziadkach. I jeżeli rodzice pieska ważyli około 2,5kg. to twój szczeniaczek będzie ważył w granicach 2-2,5kg chyba że odziedziczył rozmiary po dziadkach którzy ważyli 4 kg.(le to się rzadko zdarza)

• dodał: ~oliwia, 25-07-2010, 12:39
    mowisz ze to sie rzadko zadarza:).... Moj york waży 3,5 kg w wieku 6 miesięcy mimo iż jego rodzice ważyli po 2,5kg i 1,5kg. Dziadkowie też mieli po 2 kilo. Więc ciekawe skad ta waga........?:)

• dodał: ~Martyna, 25-07-2010, 12:56
    Może hodowca oszukała Cię co do wagi rodziców
    Bywa tak że Matka szczeniąt może ważyć 6kg i hodowca który chce sprzedać szczeniaczka pokazuje Inną sunie mniejszą. A jeżeli widziałaś tylko mamę pieska to najwidoczniej ojciec szczeniaczka ważył więcej niż 1,5kg. Twój piesek mógł odziedziczyć wagę po pradziadkach. Albo to taka jego niewielka wada.
    Ale pocieszę cię twój Piesek Już wiele nie przybieżę na wadze:)

• dodał: ~oliwia, 25-07-2010, 15:09
    Ojca i matke widziałam... a twoim zdaniem ile będzie ważył?:)
  • nie więcej niż4kg
    dodał: ~Martyna, 25-07-2010, 15:32
    nie powinien ważyć więcej niż 4 kg.Yorki rosną najszybciej i najwięcej do 6miesięcy, więc tą fazę masz już za sobą. Teraz będzie rósł do10-12miesiąca ale już dużo wolniej niż dotychczas.
    Zapewni mu dużo ruch aby dostał mięśni. To i tak nie taki duży york. Ostatnio widziałam Pewną panią z 7kg yorkiem który miał być malutkim 2kg:).
    Ale Napiszę Ci jedno ja mam małą sunie wazy 1,75kg.
    Ostatnio u weterynarza dowiedziałam się że yorki ważące mniej niż 1,5kg są bardzo delikatne, częściej chorują niż te większe. I to jest prawda

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
1 r q y 3 m v
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć