legowiska dla psów

Forum: Ssanie kocyka jaka przyczyna?

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Ssanie kocyka jaka przyczyna?
    dodał: ~Anita, 05-07-2011, 10:18
    Witam mam 10 miesięcznego yorka od ok 1 mies zaczął ssać kocyk.Robi sobie taki rożek i ssając usypia czym może być to spowodowane.Proszę o porady.
  • ssanie kocyka
    dodał: ~Izabela, 05-07-2011, 13:41
    Witam :)
    Tego raczej nigdy się nie dowiemy ( czym to może być spowodowane ) , ale przypuszczam , że to może być np. czucie samotności - tęsknienie za psią mamą lub po prostu nudy . Ale raczej to pierwsze .
    Mój jeden z yorków też zawsze zasypiał wtulony w mały kocyk . Jeśli ma 10 miesięcy to w końcu jest jeszcze dzieckiem i przystoją mu takie zachowania . Może z biegiem czasu mu to minie . Uważam , że to nie jest dla pani chyba uciążliwe , więc najlepiej mu dać spokój i niech robi z tym kocykiem co chce . :D

Chętnie udzielę jeszcze innych porad na moim e-mial : izziy@wp.pl

pozdrawiam :)

• dodał: ~mmmm, 05-07-2011, 19:13
    nich pani poświęca pieskowi więcej uwagi głaszcząc go, przytulając itp.

• dodał: ~Anita, 05-07-2011, 22:24
    Dziękuję za odpowiedzi ale jeśli chodzi o naszą miłość do pieska on chyba nie może narzekać:)Mam dwie córeczki które ciągle się z nim bawią,psiak również nie korzysta ze swojego posłania gdyż śpi z nami.W każdej wolnej chwili cała nasza rodzinka a to się z nim bawi a to go smyra więc dlatego mnie to dziwi z jakiej przyczyny to jego zachowanie.Pozdrawiam:)))

• dodał: ~Anita, 05-07-2011, 22:36
    Dodam jeszcze że u nas w domku psiak powinien czuć się bezpiecznie gdyż ani nie jest karcony nie ma krzyków ani bicia.Piszę o tym bo wiem że zdarzają się takie domy w których w taki sposób traktuje się zwierzęta.I to mogła by być trauma psiaka.Nasz psiak natomiast moim zdaniem ma naprawdę dobrze więc skąd takie zachowanie?
    Ps.Pani Izo nie jest to dla mnie uciążliwe ale boję się że wpłynie to na psychikę pieska bo czymś to musi być spowodowane
  • odpowiedz
    dodał: ~fiolcia, 06-07-2011, 03:48
    mój szczeniaczek robił tak samo ale doił maskotke kaczuszkę. Działo się tak gdyż za wczesnie zabrany został od matki i po prostu tęsknił. Odruch ssania cycka którego zaczęło brakować. przez pierwszy rok czesto tak robił. Teraz już sporadycznie jak znajdzie swoją maskotkę kaczuszkę . ( maskotka została już bardzo zużyta przez psiaka , i mieliśmy ją wyżucić gdyż ma wiele innych zabawek, ale kaczuszka w dalszym ciągu jest ulubioną zabawką wię ją zostawiliśmy ). Zapewniam panią ze naszemu psiakowi tez nic niebrakuje i jest traktowany jak członek rodziny. Z czasem piesek będzie to robił rzadziej a więc rozkoszujcie się tym słodkim widokiem :))

• dodał: ~Anita, 07-07-2011, 12:18
    Bardzo dziękuję:)
  • Ja też mam tak samo
    dodał: ~Nikkita , 25-02-2017, 23:32
    Mój yorczek ciągle chodzi ze swoją ,,szmatką'' ,a jak jej nie ma to z trudem może zasnąć. Zawsze koniec który ssie jest bardzo brudny więc czasem pierzemy kocyk . Wtedy szczeniak zawsze co szuka . Od razu mówię że pieszczot ma dużo ale też uważam że chodzenie i ssanie kocyka jest spowodowane tęsknotą za mamą :-(
  • Ja też mam tak samo
    dodał: ~Nikkita , 25-02-2017, 23:32
    Mój yorczek ciągle chodzi ze swoją ,,szmatką'' ,a jak jej nie ma to z trudem może zasnąć. Zawsze koniec który ssie jest bardzo brudny więc czasem pierzemy kocyk . Wtedy szczeniak zawsze co szuka . Od razu mówię że pieszczot ma dużo ale też uważam że chodzenie i ssanie kocyka jest spowodowane tęsknotą za mamą :-(
  • Ssanie kochał jaka przyczyna?
    dodał: ~Zorro, 06-05-2017, 20:56
    My mamy w domu maltanczyka i ma półtora roku.U niego przed snem jest zawsze walka o moje przedramie,tzn on nie zaśnie przed ssaniem przedramienia.Za każdym razem tak ma kiedy idzie spać.To pewnie od mamy.Szhandel liczy.
  • dieta
    dodał: ~adela, 15-07-2017, 11:18
    Jeśli wcześniej tego nie robił może to oznaczać, że brakuje mu jakiś witamin. Do karmy można dodać VetAminex -VetExpert. To zbilansowane witaminy i minerały, które uzupełniają codzienną dietę psa.

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
q s f
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć