legowiska dla psów

Forum: strzyzenie

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• strzyzenie
    dodał: ~marzena, 22-04-2010, 19:35
    powiedzcie kiedy mozna pierwszy raz podciac wlosy pieskowi ,moj ma 6-miesiecy i mam wrazenie ,ze trzeba mu podciac te czarne puchate wloski ,ale nie jestem pewna czy to mu nie zaszkodzi na dalszy porost wlosow a moze trzeba zaczekac az bedzie moj kochany york starszy??

• dodał: ~66Kaqa, 22-04-2010, 21:59
    Yorkom obcinamy włosy kiedy uważamy to za stosowne kiedy ma długi włos który przeszkadza pieskowi w codziennych czynnościach... na pewno nie zaszkodzi to na dalszego porost włosów yorka..;) Nie zależnie ile ma miesięcy.
  • strzyzenie
    dodał: ~just, 23-04-2010, 22:21
    witam co jaki czs mniej wiecej trzeba scinac yorka?

• dodał: ~....., 23-04-2010, 23:12
    Jeżeli twój york jest z rodowodem i chcesz jeździć z nim na wystawy to należy tylko delikatnie wyrównywać końcówki ale nie ścinać zbyt mocno z długości. Natomiast jeżeli nie chcesz go wystawiać to mażesz go obcinać kiedy tylko będziesz uważała. Czym dłuższy włos tym trzeba więcej czasu poświęcać na jego pielęgnację.
  • strzyzenie
    dodał: ~just, 24-04-2010, 09:26
    nie moj piesio nie jest z rodowodem :) jest jeszcze mala ma 8 tyg ale chce juz wiedziec co i jak :) sama moge go scinac ? pozdrawiam

• dodał: ~66Kaqa, 24-04-2010, 11:39
    Sama też możesz tylko równo i bezboleśnie... no i musisz chyba mieć jakieś specjalne nożyczki nie wiem bo sama jeszcze nie obcinałam włosów yorka. to nie jest takie łatwe.
  • strzyzenie
    dodał: ~just, 24-04-2010, 21:48
    Mysle ze dam rade to tak jak czlowieka prawie to samo oczywiscie ze bezbolesnie nie chciala bym zeby moja niuncia cierpiala pozdrawiam

• dodał: ~....., 24-04-2010, 23:16
    Może wydawać się proste. Ale piesek będzie się ruszał i włos obcina się troszeczkę inaczej. Ja nie radzę pani samemu obcinać włosów, łatwo jest skaleczyć pieska. I 8 tydzień to za mało na pierwsze strzyżenie najlepiej jest obciąć szczeniaczka w wieku 4miesięcy

• dodał: ~66Kaqa, 24-04-2010, 23:52
    No ale jak już tak bardzo chce.., tez radze fryzjera dla zwierząt ale jak dobrze się przygotujesz... no tylko musisz sobie zdawać sprawę że yorki nie są takie spokojne.

• dodał: ~Martyna, 25-04-2010, 12:01
    Tak właśnie przy obcinaniu można yorka łatwo skaleczyć jeżeli jest się niedoświadczony.
  • strzyzenie
    dodał: ~just, 25-04-2010, 20:35
    JA nie mam zamiaru jej teraz strzydz tylko pytam informacyjnie zobaczymy jak ro bedzie jak robie cos przy niej to jest spokojna :) moze sie da :

• dodał: ~maga, 05-05-2010, 16:12
    moj maly ma 10 miesiecy nie byl obcinany wcale,chce go wystawiac tylko niewiem czy mozna obciac te czrne konce.Jeczsze jedno zastanawiam sie on jest z rodowodem ale jest dosc wysoki czy to go niezdyskfalikuje czy liczy sie waga bo wazy 3 kg.
  • pielegnacja
    dodał: ~Kasia (copyright), 08-05-2010, 00:10
    Witam
    Nie polecam samodzielnego strzyżenia, najlepiej będzie jeśli zrobi to profesjonalista (samemu możemy jedynie zaszkodzić).
    Yorki wymagają pielęgnacji raz na ok. 2 miesiące (w zależności od egzemplarza - czas może się nieco skrócić lub wydłużyć). Psiakowi należy obciąć włosy na koniuszkach uszu (wewnątrz również wyrwać włoski z małżowiny), wygolić podbrzusze oraz miejsca wokół odbytu, a także ściąć włosy pod łapkami i wokół nich - długi, wystający poza łapę włos jest uciążliwy dla psa i wygląda nieestetycznie.
    Zabiegi te trzeba wykonywać systematycznie, na tyle często, aby nie dopuścić do skołtunienia sierści we wrażliwych miejsca, oraz uniknąć odparzeń.
    Co do długości "płaszczyka" - w zależności od upodobań właściciela, a także od tego czy psiak jeździ na wystawy - obcinamy bądź tylko wyrównujemy włos na grzbiecie.

Pozdrawiam
  • pielęgnacja - wiek psa
    dodał: ~kasia (copyright), 08-05-2010, 00:34
    Już miesięcznemu szczeniakowi warto wykonać pielęgnację, może jeszcze bez kąpieli (lepiej, żeby pierwsza odbyła się po szczepieniu), ale w tym wieku uszy, pupa i podbrzusze, a także okolice łapek bywają dość mocno owłosione, poza tym psa trzeba przyzwyczajać do zabiegów, których będzie doświadczał już do końca życia.
    Jeśli hodowca nie wykonywał tzw. pielęgnacji u swoich szczeniaków, nowy właściciel powinien jak najszybciej naprawić ten błąd i zadbać o dobrą kondycję włosa i skóry swojego pupila.
    Dobry groomer nie stresuje swoich "pacjentów" - nie krzyczy, ani tym bardziej nie bije i nie usypia zwierząt. Udziela za to fachowych i rzeczowych porad związanych z wyglądem, zdrowiem i charakterem czworonoga :)

...
  • obcinanie
    dodał: ~lubinorka123, 23-01-2011, 17:38
    moja sunię obciełam w 4 tym m-cu na łyso ogon ma goły tylko główkę zostawiłam bez strzyzenia.Po 2 tyg jest już zarośnięta jak maszkara,pupkę i brzusio wycięłam nożyczkami ,bo mi wracała z przyklejoną kupą do sierści,no ijak sikała ti łapki sie jej moczyły i od razu był smrodek.Teraz ją kąpie raz na m-c czasem częściej brzuch smaruję oliwą bo ma suchy i2 razy dziennie pije łyzkę oliwy,żeby natłuścić sierść.Tak robilam ze starszym pieskiem,ma 2 latka ,polecila mi to weterynarz jest ok!!!Pieski są bardzo żywe,młodą tak roznosi energia ,że 3 razy daje ją na pole.Lata jak szalona ,pozdrawiam

Strona 1 z 2    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
t e u 2 2 i v
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć