legowiska dla psów

Forum: Uczy Yorka!!

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Uczy Yorka!!
    dodał: ~WeroOonika, 18-03-2010, 19:23
    Mój york ma ponad 5 miesięcy i strasznie "śmierdzą mu uszy".Wiem że gdy psu śmierdzą uszy to oznacza że jest chory albo trzeba mu je wyczyścić.Nie wiem co mam robić.
  • uszy
    dodał: ~....., 18-03-2010, 22:06
    Podałaś troszkę mało informacji. Jeżeli yorkowi brzydko pachnie z uszu, musisz delikatnie mu je wyczyścić( bierzesz wacik i moczysz go w letniej wodzie i lekko wycierasz uczy wewnątrz). Jeżeli piesek zacznie bardzo się wyrywać i bardzo płakać przy czyszczeniu uszu będziesz musiała niezwłocznie pojechać z nim do weterynarza, ponieważ piesek może dostać zapalenia ucha.
    Nie podałaś czy Twój York ma stojące uszy.
    Często zapalenie ucha dochodzi kiedy york ma uszka klapnięte, ponieważ "nie mam tak dobrej wentylacji"
  • Uczy Yorka!!
    dodał: ~WeroOonika, 18-03-2010, 22:13
    Sorki;/
    Ma on oklapnięte uszy.
    Czyściłam mu je dziś patyczkiem nie wyrywał sie ponieważ dałam mu zabawkę i miał zajęcie ale też nie szło mu ich wyczyścić!!
  • uszy
    dodał: ~....., 18-03-2010, 22:18
    Więc w każdym razie najlepiej będzie i tak skonsultować się z weterynarzem, on powinien pokazać pani w jaki sposób i jakimi sierotkami czyścić sie uszy.
    Po całkowitym wyleczeniu uszu należy je podklejać żeby stanęły w taki sposób /\.
  • Uszy yorka
    dodał: ~Madsia, 24-08-2011, 07:47
    Mój york natomiast ( 4,5 miesiąca) ma stojące uszka i też śmierdzi mu z nich niestety co więcej ciągle się drapie po wczorajszej wizycie u weteryniarza wyciełam mu włoski z wnętrza uszu jak zalecił lekarz a przy okazji kąpieli wyczyściłam mu uszy wacikiem niestety pies nadal się drapie a uszka nadal brzydko pachną . Uszka stoją /\ .Proszę o radę

• dodał: ~kk, 24-08-2011, 10:47
    Czy weterynarz zbadał uszy (zajrzał do środka)? Uporczywe drapanie ucha na ogół jednak oznacza zapalenie ucha, tym bardziej jeśli towarzyszy temu nieprzyjemny zapach. Radziłabym wrócić do weterynarza lub poradzić się innego. Włoski z wnętrza należy usuwać na bieżąco w miarę jak rosną, można wycinać lub wyrywać pensetą, a nawet wyskubywać palcami (pieska to nie boli), czyszczenie uszu powinno się odbywać raz w tygodniu.

• dodał: ~Madsia, 25-08-2011, 12:13
    dzisiaj byliśmy jeszcze raz w tej samej lecznicy ale przyjął nas inny wet wyszło że piesek ma jednak zapalenie dostał antybiotyk i krople które mam mu podawać 2 razy dziennie po 3 do jednego ucha i w czwartek na kontrolę... Mam nadzieję że będzie ok :)

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
p l 1 s p 2 r
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć