legowiska dla psów

Forum: uszka-oklapnięte i stojące!

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• uszka-oklapnięte i stojące!
    dodał: ~Kaśka, 24-06-2010, 16:03
    podobno yorki uszka mają w kształcie odwróconej litery V,a mója 2-miesięczna psina ma je oklapnięte! czy to się zmieni jak dorośnie czy muszę uszka na taśmę klejącą kleić?
    dziękuję z góry za porady

• dodał: ~miśka:) , 24-06-2010, 17:09
    Uszy są stojące. Aby uszka stały musi pani obciąć na nich włosy i odczekać i, może zaczną same się poodnosić. Szczeniaczek jest młody więc spokojnie może pani poczekać jeszcze 2-3 tygodnie i tylko obcinać na nich włosy, jeżeli uszy nie staną to należy podklejać je specjalnymi taśmami i klejami tak aby nie wyrządzić szczeniaczkowi krzywdy.

• dodał: ~Kaśka, 25-06-2010, 00:11
    jestem wdzięczna za szybki odzew na moje pytanie
    dziękuje
  • Stojące uszka yorka
    dodał: ~Ania, 04-07-2010, 09:54
    Proponuję zapoznać się jeszcze z tym postem
    http://www.srebrnywiatr.eu forum uszy-yorka_70.html
  • oklapnięte uszka
    dodał: ~Zmartwiona, 16-03-2011, 11:44
    Moja Nelka ma juz prawie trzy miesiące i ma oklapnięte uszka.Dodam że była największa w miocie.Celowo wzięłam większą bo mam 3 letnią córeczkę i bałam się,że jak wezmę małe chucherko to zrobi mu krzywdę.3 tygodnie temu ogoliłam jej uszka ale nic nawet nie drgnęły.Mam pytanie czy ktoś stosował klej Copidex lub Ear Fix Cherry Knoll?Czy są skuteczne i jak się to przykleja.Czy taki laik jak ja może zrobić to sama w domku czy udać się do psigo fryzjera albo weterynarza?Z góry dziękuję za pomoc

• dodał: ~iwcia, 16-03-2011, 13:26
    Ja mam ten sam problem z moją sunią. Ma prawie 4 m-ce, uszka pięknie wygolone od strony wewnętrznej i zewnętrznej, stanęły można powiedzieć do 3/4 wysokości a dalej ani drgną. W mojej mieścinie nie podklejają uszu klejem, a wiem że takie stelażowanie na 2 tygodnie mogłoby załatwić sprawę. Jestem ciekawa co dalej robić, dlaczego tak się dzieje u psiaków tej rasy, ze jednym szybciutko stają uszka, a innym z problemami, może napiszecie?

• dodał: ~anula, 17-03-2011, 18:58
    Uszy yorka trzeba masowac od dołu do góry. Prawdopodobnie to pomaga a nawet gdy już stoją też trzeba masowc żeby nie oklapły
  • oklapnięte uszka
    dodał: ~Zmartwiona, 30-03-2011, 08:49
    Witajcie ponownie.Od jakiegos czasu sklejam mojej psince uszka taśmą a przez środek robię taki mostek żeby się nie rozchodziły na boki i niestety jedno uszko odstaje na bok co robić dalej kleić.Czy to normalne?

• dodał: ~iwcia, 30-03-2011, 09:18
    Ja mam ten sam problem co Ty. Niedawno chwaliłam się, że stoją do 2/3 wysokości, a teraz niestety znowu całkowicie opchlapły. Wczoraj widziałam piękną sunię ze stojącymi uszkami i kucyczkiem pośrodku, wyglądała super!!! Niby weterynarz mówi, że taka już widocznie uroda mojej suni i mogą te uszka wcale nie stanąć, ale tak bardzo chciałabym że by jednak stały, tylko tak jak Ty nie wiem co dalej robić!
  • oklapnięte uszka
    dodał: ~Kochająca zwierzęta, 07-06-2012, 21:52
    Podklejanie uszu?! co to ma być?jak piesek ma klapnięte uszka to znaczy,ze albo mu dopiero stana,albo takie po prostu ma. Taka juz uroda pieska.A nie znęcanie się nad takim maleństwem i podklejanie uszu...stawianie na siłe...sami sobie podklejajcie swoje uszy jak tak Wam sie nudzi Głupcy!

• dodał: ~Natalia, 11-06-2012, 19:49
    Szczerze to się zgadzam z " Kochająca zwierzęta , bo rzeczywiście ładnie wygląda jak yorkowi stoją uszka , ale po co na siłę ? Jeżeli już są oklapnięte to taka uroda pieska . A jeżeli już mam pomóc to najlepiej obciąć krótko . Pozdrawiam :)

• dodał: ~homeopatyczna, 15-06-2012, 00:35
    nie klejcie na siłę. Ja się naczytałam tysiąc mądrych postów o tym żeby podkleić , postawić , etc Naprawdę nie warto męczyc psiaka a na dodatek trzeba UMIEĆ TO ZROBIĆ.Ja podklejałam bo wpadłam w popłoch jak miał 2 m-ce i mu uszy nie stały. Stanęły jak miał 8 miesięcy!!!!!!!a sklejaniem tylko dowaliłam bo złamałam mu lekko chrząstkę w uszku. Nie dajcie się zwariować z tymi uszami . Staną same a im więcej zdziwiacie i meczycie psiaka tym bardziej nie będą stawały.
  • łprosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje
    dodał: ~asia , 30-07-2014, 16:08
    Moj york terier ma 8 miesiecy i ma olapniete uszka jak mial gdzies miesiac do wduch miesiecy uszka mu sterczaly a teraz sa caly czas olkapniete czy mam sie martwic mam w domu czteroletniego chlopca ktory sie z nim bawi czy to mozliwe ze to przez dziecko york ma problem z uszkami chodzi mi dokladnie o to czy dziecko moglo mu prrzez przypadek uszkodzic uszka i dlatego teraz mu nie stoja?
  • łprosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje
    dodał: ~asia , 30-07-2014, 16:09
    Moj york terier ma 8 miesiecy i ma olapniete uszka jak mial gdzies miesiac do wduch miesiecy uszka mu sterczaly a teraz sa caly czas olkapniete czy mam sie martwic mam w domu czteroletniego chlopca ktory sie z nim bawi czy to mozliwe ze to przez dziecko york ma problem z uszkami chodzi mi dokladnie o to czy dziecko moglo mu prrzez przypadek uszkodzic uszka i dlatego teraz mu nie stoja?

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
u 4 4 y
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć