legowiska dla psów

Forum: wygląd szczeniaka yorka ?

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• wygląd szczeniaka yorka ?
    dodał: ~właścicielka yorczki Gabi, 11-01-2011, 19:36
    Witam. Jak rozpoznać jaki w przyszłości będzie szczeniak, chodzi mi jaką wagę osiągnie, czy będzie miał długie uszy, czy będą stały i jakiej będzie maści, tzn. jak się wybarwi ?

Mam suczkę, która ma 3 miesiące i waży 1,3 kg. Jaka może być jej waga w wieku dorosłym ? Dodam, że suczka je 3 razy dziennie małe porcje (ok. 3 łyżeczek ) suchej karmy ( purina junior dla yorków ).
    Mamy mały problem z uszkami, ponieważ są dosyć długie i nie chcą stać. Są oczywiście wygolone, całe, masuję też je .Nawet wiązałam je 2 razy po 2 dni i jeden dzień przerwy. Stały tylko ok. 6 godzin a potem opadły do połowy. Co robić ? Dalej wiązać, czy może spróbować skleić włoski na uszach klejem do tkanin ?
    Jak rozpoznać jak wybarwi śię yorczek ?
    Bardzo proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • wybarwianie się yorka
    dodał: wito, 25-03-2011, 09:16
    Yorki wybarwiają się w 3-4 miesiącu. To znaczy ten proces zaczyna się w tym terminie. Zauważyć to można po jaśniejącej głowie psa - kolor włosów zaczyna się zmieniać z ciemnego na stalowy. Jeżeli główka yorka w tym okresie nadal jest ciemna a nawet czarna oznacza to, że pies pozostanie ciemny.
  • Waga pieska
    dodał: ~Marta, 25-03-2011, 14:15
    Twoj yoreczek bedzie prawdopodobnie z tych wiekszych.Co do wybarwienia to proses ten moze trwac nawet do drugiego roku zycia pieska. Jesli chodzi o uszka to mojemy staneły około 4 miesiaca i nic nie roiłam. Zdrowo odzywiaj maluszka i mysle ze z uszkami nie będzie problemu.
  • wybarwianie się yorka
    dodał: ~Tomek, 25-03-2011, 14:59
    Jeżeli masz suczkę to po pierwszym i kolejnych kryciach twoja yorczka jeszcze się wybarwi na jaśniejszy kolor. Po porodzie yorki tracą pigment i w osiemdziesięciu procentach jaśnieją. Znam to z autopsji - 3 suczki wyjaśniały a jedna nie :)
  • kolor
    dodał: ~mala, 26-03-2011, 12:26
    Jezeli moj yoreczek jest w wieku 8 miesiecy czarne na grzbiecie przebija jasne siwe wloski? to czy ona bedzie siwa?
  • kolor yorka
    dodał: ~Dora, 26-03-2011, 12:44
    To dobra oznaka, że w takim czasie zaczyna się wybarwiać - oznacza to ze włos Twojego yorka w dorosłym wieku będzie stalowy, czyli prawidłowy.
  • kolor
    dodał: ~kala, 26-03-2011, 17:11
    o to fajnie:) wspomne ze mala ma rodowod, ale obawialam sie wlasnie ze bedzie miala siwe wloski... to mozliwe ze one sie zmienia?
  • kolor włosa
    dodał: ~Tomek, 26-03-2011, 17:24
    Oczywiście ze się zmieni. Za pół roku nie poznasz psa. Będzie miał stalowy kolor. Co innego jak by teraz miał u podstawy włosów cały czas czarne włosy - wówczas na pewno pozostałby ciemnym psem.
  • dz
    dodał: ~mala, 26-03-2011, 22:55
    szkoda ze na forum nie ma mozliwosci wklejania zdjec... no juz teraz moje dziecko ma inny kolor jak staruszka do polowy wloskow siwe.. i to mnie martwilo naprawde ze tak juz bedzie...
  • waga
    dodał: ~Sylwia, 31-03-2011, 13:00
    Mój york ma 3 miesiące i waży 2,5 kg co z niego wyrośnie?Do jakiego miesiąca życia rosną yorki.

• dodał: ~Jaaaa, 04-04-2011, 18:02
    Ja mam yoreczka ma 9 tygodni i wazy 0,6 :) tylko sporo spi :(
  • s\c\eniaki
    dodał: ~toooo, 18-08-2011, 20:07
    czy szczenieta moga byc brazowe?

• dodał: ~ooo, 19-08-2011, 00:10
    nie, szczeniaczki yorkshire terrier są czarne z brązowymi skarpetkami i pyszczkiem(po urodzeniu do wybarwienia) tak powinny wyglądać szczeniaki yorka
  • YORK
    dodał: ~Kasia ;), 28-10-2011, 11:07
    Mam suczkę która ma 2 miesiące i trzy tygodnie. Jest porodowodowa. Nie wiem czy zmiany na główce kóre zauwarzyłam tydzień temu świadczą że będzie stalowo-złota. Na główce ma jaśniejsze włoski(złote),lecz na pleckach nie ma żadnych zmian. Na brzuszku ma sporo bardzo jasnych włosków. Aha jeszcze jedno pytanko: waży 1.1 kg. Jaka około będzie jej waga w wieku dorosłym????????????
  • kolor śierści yorka
    dodał: ~jessica&&&, 30-10-2011, 01:44
    witam muj york ma 4m-c ma grzbiecie ma czarne włoski ale na głuwce ma siwe do połowy od skóry to jakiego koloru będzie?????
    proszę o odpowiedz ...

Strona 1 z 2    Następna »

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
e 1 r w g r
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć