legowiska dla psów

Forum: Załatwianie się w domu

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Załatwianie się w domu
    dodał: ~Daga, 18-08-2009, 11:23
    Mam mały problem ze swoim yorkiem. Na początku miałam kuwetę do której siusiał, lecz w niedzielę kupiłam mu inną. Nie chciał się w niej załatwiać, być może była do niego za duża. Więc przyniosłam tą starą, nasypałam piasku, a on nie chce się tam załatwiać. Siusia i robi kupkę gdzie się tylko da. Co mam robić? Pomóżcie. Proszę.
  • Załotwianie się w domu
    dodał: ~...., 18-08-2009, 20:27
    Witam:)
    Ja też mam yorka sunie, lecz ona załatwia się na ręczniczek.Może warto było by spróbować z jakimś ręczniczkiem cz z gazetką:)
    Pozdrawiam:)
  • Załatwianie się w domu
    dodał: ~...., 18-08-2009, 20:29
    Lub częściej wychodzić z nim nadwór:)
  • Załatwianie się w domu
    dodał: ~Daga, 19-08-2009, 09:23
    Wielkie dzięki. Spróbuję z ręcznikiem.;]
  • Załatwianie się w domu
    dodał: ~...., 19-08-2009, 22:04
    Niema za co. Tylko to może jakiś czas potrwać. Pozdrawiam:)

ps
    Czy kuweta stoi w tym samym miejscu co w cześniej???
    jeśli nie to może należy przenieść kuwetę lub ręczniczek w to samo miejsce co na początku:)
  • Załatwianie się w domu
    dodał: ~Daga, 20-08-2009, 10:59
    Łaaa. A ja ją przestawiłam w to miejsce gdzie mi siusia najczęściej. Dzięki za pomoc ;]
  • Załatwianie się w domu
    dodał: ~Monika, 31-08-2009, 22:00
    Trochę śmieszy mnie ten cały temat z kuwetami.Czy ktoś z was słyszał kiedykolwiek ze z psami wychodzi się tez na dwór? To taka wygoda dla właściciela...ale zadajmy sobie pytanie,czy dla własnej wygody warto jest poświecić prawidłowy rozwój,zdrowie i przyjemności psa jakim jest codzienny spacer,poznawanie nowych terenów,a przede wszystkim kontakt z natura? Zastanówcie się nad tym jak krzywdzicie własne psy nie dając im możliwości częstych codziennych spacerów...
  • Załatwianie się w domu
    dodał: ~....., 01-09-2009, 21:05
    Tak masz w zupełności rację, tylko kiedy wyjeżdżam i muszę zostawić ją na 2-3godziny samą ta nawet jest przydatne:)
    Gorąco Pozdrawiam:}
  • york w domu bez nas
    dodał: wito, 03-09-2009, 07:43
    Zgadzam się z poprzedniczką - często bywają takie sytuacje kiedy musimy zostawić naszego yorka samego w domu. Normalnym jest że nie zamykamy go w klatce, tylko biega sobie wolno po całym domu i normalnym jest że czasem jego potrzeby fizjologiczne są silniejsze od niego wiec musi je gdzieś załatwić - najprostszym rozwiązaniem dla niego jest perski dywan w salonie :) lecz czy nam się to spodoba ? - Kuweta jest wspaniałym rozwiązaniem. Polecam
  • siusianie
    dodał: ~ewa, 13-09-2009, 16:27
    mam suczke 1 tydzien załatwia się wszędzie potrafi po spacerze i po siusianiu znow siknąć w domu a najgorsze kupy są wolne i często jaki popelniam błąd proszę o radę
  • yorki załatwianie się w domu
    dodał: wito, 13-09-2009, 21:24
    Jeden tydzień pobytu yorka w Pani domu to zbyt krótki okres aby szczeniak mógł rozpoznać kiedy i w którym miejscu może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Jednak należy go tego uczyć od samego początku. Jeżeli zrobił siusiu w nieodpowiednim miejscu należy go skarcić i pokazać w którym miejscu może to zrobić, jednak należy pamiętać ze york jak każdy pies ma bardzo krótką pamięć i jeśli zobaczyła Pani że piesek nasikał na podłogę w dłuższym okresie niż 15 min nie należy a nawet nie powinno się go karać, gdyż pies nie będzie pamiętał za co został skarcony.
  • załatwienie sie yorka w domu...
    dodał: ~katla, 30-09-2009, 23:00
    Mama yorka suczke,ma 3 miesiace i od pocztku zamieszkania potrzeby fizjologiczne robił na gazete,nie raz zdarzy jej sie obok załatwic ale to sporadycznie.Jestem dumna z niej i polecam gazetke połozyc w jednym miejscu.
  • SIUSIANIE U YORKÓW
    dodał: ~ZUZANECZKA, 22-11-2009, 21:30
    Witam bardzo się cieszę że znalazłam tę stronkę moja Misia ma 3 mc bardzo ładnie chodzi na smyczy, ładnie je, lecz z tym siusianiem to mamy problem:( Misia siusia w domku. Podziwiam tych co piszą że trzeba często wychodzić z pieskiem co 2 lub 3 godzinki. A jeśli pracujemy to jak to jest możliwe by wychodzić co chwila??? Rano zawsze wychodzę o 6.45 na 15min potem od razu jak wracam z pracy i idę po córeczkę do szkoły to jest godz 16, potem 18 i 22. I tak samo jak mamay wolne, staram się nie zmieniać jej godzin.
  • Nie moge nauczyć mojego yourka zeby siusiał na dworze
    dodał: ~Vanesia :)*, 23-05-2012, 15:42
    Proszę o pomoc !! mam suczkę yourka ktora ma juz rok a dalej nie wie gdzie powinna sie załatwiać robie wszystko zeby zrozumiała że jej miejsce na załatwianie jej potrzeb jest na dworze.!!
    Zawsze jak wraca moja cała rodzina do domu przeważnie wszyscy jestesmy o 15.00
    to normalnie mozna ze smrodu sie zalamac robi wszedzie gdzie popadnie na dywan na panele mam tego dosyć wszystko juz chyba robiłam wsadzalam łeb w szczochy biłąm zamknelam w kuchni na noc gdzie ona byla nauczona i naookraglo spała ze mna w łóżku PROSZEEEEEEEE O POMOCCC
  • do moniki
    dodał: ~martunia, 27-05-2012, 11:26
    Do Moniki.

Droga Moniko, ja też mam suczkę Yorka, ma 3 miesiące i uczę ją sikania i załatwiania do kuwety na specjalne maty - kiedy jej się chce po prostu się tam załatwia.

CO NIE OZNACZA, ŻE MÓJ PIES NIE CHODZI NA DWÓR. Codziennie chodzi na spacery czy na trawę przed kamienicą. Chyba nie odróżniasz załatwiania do kuwety a chodzenia na spacer. Ja z psem chodzę na spacer a nie żeby się wysikał. Te 5 min w okół bloku czy domu nazywasz spacerem? Chyba żartujesz.

To że pies sika do kuwety nie oznacza, że nie chodzi na dwór nie wiem skąd taki wniosek. I mój mąż dodał, że york sika co godzine, przynajmniej nasza bardzo często sika i nie miałabym sumienia dążyć do chodzenia 3 razy dziennie żeby trzymała tyle czasu. Ja też sikam kiedy mi się chce a nie 3 razy dziennie.

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
8 t a
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć