legowiska dla psów

Forum: Żywienie szczeniaka, Co tak? Co nie?

« Powrót | Rozpocznij nową dyskusję »

• Żywienie szczeniaka, Co tak? Co nie?
    dodał: ~nadinka, 06-09-2011, 11:08
    Witam. Jestem szczęśliwą posiadaczką 4-miesięcznego pieska którego jest dosłownie wszędzie pełno. Na razie je Royal Junior który nadal muszę mu namaczać bo w ogóle nie gryzie tylko połyka. Nie wiem czy dobrze robię, ale raz zdarzyło mu się zadławić taką suchą, połkniętą chrupką. Przy okazji chciałabym się dowiedzieć co jeszcze mogę mu podać? Każdy mówi mi co innego. Póki co dałam startej gotowanej marchewki z wołowiną i kurczaka z drobnym makaronem. Jedni mówią "nie dawaj wołowiny, tylko kurczak" inni "nie dawaj kurczaka, tylko wołowina". A ja chciałabym żeby jadł też domowe jedzenie + karma. Co mogę dać teraz a co później kiedy podrośnie? Mogłabym np. dać mu żółtko z jajka? Wcześniej miałam kundelka (wiem, że kundelek to inny pies niż york itd.) i moja mama dawała jej żółtko, bardzo je lubiła i teraz myślimy czy on też może. I jeszcze coś, ale to już o innym piesku. York mojej koleżanki je tylko i wyłącznie szynkę. Wydaję mi się, że to nie jest dobra dieta. Szynka jest słona. Prawda?

• dodał: ~kk, 06-09-2011, 12:55
    Szynkę jako wędlinę??? Absolutnie nie wolno psom podawać wędlin! Mnóstwo soli i konserwantów. Jest niezdrowa dla psów.
    Z tym jedzeniem domowym + karma to na ogół jest tak, że jak spróbuje domowego, to po jakimś czasie na karmę już nie spojrzy nawet. Jak się pieskowi za bardzo urozmaica dietę to zaczyna grymasić i można sobie wyhodować niejadka, który będzie urządzał nawet kilkudniowe głodówki. U nas m.in. tak było, (ale i nie tylko u nas), dlatego suczka teraz jest tylko na suchej, ale to Twoja decyzja, tylko obserwuj, czy za bardzo nie zaczyna wybrzydzać. Żółtko jajka, gotowane, można podawać raz w tygodniu, dobrze wpływa na włos. Z mięsa najlepiej gotować kurczaka z marchewką (marchewkę podajemy rozdrobnioną lub startą) i do tego nie makaron, tylko ryż. Możemy urozmaicać czasem mięsem wołowy, rybą, raczej nie wieprzowiną. Nie podawaj cały czas moczonej karmy, piesek musi gryźć, m.in. wpływa to dobrze na higienę jamy ustnej. U nas jak była mała też łykała karmę, ale nie zdarzyło się, żeby się zakrztusiła. Teraz nie łyka, bo karma dla psów dorosłych ma większe granulki, może w tej kwestii poradź się weterynarza.

• dodał: ~lll, 08-09-2011, 18:00
    Pod żadnym pozorem, nie dawaj pieskowi wędlin. Jeżeli chcecie mu robić jedzenie to róbcie mu jedzenie jałowe i musi mieć świeże. Nie może jeść tego co ludzie. Najlepiej będzie jak będzie jadł suchą karmę
    Royal Canin, albo Arion. Jak zaczniesz mu urozmaicać to jak poprzedniczka napisała będzie okropnym niejadkiem.Pamiętaj jedzeniu musi być świeże. Więcej nie piszę bo poprzedniczka Wszystko wymieniła;)

Strona 1 z 1

Wypowiedz się w tym temacie

Temat:
Treść:
Autor:
j l g j 4 x
Wpisz znaki widoczne na obrazku:

Galeria zdjęć